Merkelová a Seehofer jsou stále na kordy, řešení sporu skončilo fiaskem

Mnichov - Jak kancléřka a předsedkyně Křesťanskodemokratické unie (CDU) Angela Merkelová, tak šéf bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) Horst Seehofer odmítli kompromis navržený jejich stranickými kolegy. I na začátku volebního roku tak mezi sesterskými vládními stranami trvají vážné neshody.

Německá kancléřka Angela Merkelová
doporučujeme

CSU požaduje, aby se strop stanovil na 200.000 uprchlících ročně a dokonce hrozí, že pokud se tak nestane, nepůjde do příští vlády. CDU tento požadavek odmítá a argumentuje i tím, že by takové ustanovení bylo nejspíš v rozporu s ústavou.

Dvojice stranických expertů na otázky vnitřní bezpečnosti - Armin Schuster za CDU a Stephan Mayer za CSU - se proto už před několika měsíci obrátila na předsedy stran dopisem s návrhem možného kompromisního řešení.

Návrh počítá s tím, že by kapacita pro přijímání běženců byla proměnlivá, každý rok by se počítala znovu a byla by navázána na počet uprchlíků z roku předešlého.

Psali jsme:  

Deník Bild dnes uvedl, že v okolí bavorského premiéra Seehofera se o návrhu dvojice poslanců mluví jako o mrtvě narozeném. Vedení CSU nadále požaduje stanovení pevné hranice pro přijímání uprchlíků.

CSU dnes svůj postoj k horní hranici pro přijímání uprchlíků znovu potvrdila. Její poslanci ve Spolkovém sněmu na výjezdním zasedání v bavorském Seeon přijali usnesení, v němž požadují její zavedení. Někteří vedoucí představitelé CSU už dokonce podle německých médií nepočítají ani s tím, že se spor podaří vyřešit do voleb.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU rozšíří sankce proti Bělorusku, za vynucené přistání letadla

16.06.2021 13:33 Velvyslanci členských zemí Evropské unie dnes schválili rozšíření sankčního seznamu proti Bělorusku…

J&J nedodá do Evropy slíbené vakcíny kvůli kontaminaci

16.06.2021 13:12 Dodávky vakcíny proti covidu-19 od společnosti Johnson & Johnson do Evropské unie nedosáhnou ve…

Šance na spravedlnost. Slovenský tisk hodnotí obnovení procesu v kauze…

16.06.2021 08:55 Zrušení osvobozujícího rozsudku nad dvěma obžalovanými v případu vraždy slovenského novináře Jána…

Německo hlásí 1455 nově nakažených koronavirem

16.06.2021 08:00 Německo za posledních 24 hodin zaznamenalo 1455 nových případů nákazy koronavirem a 137 úmrtí.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama