Obří razie v centru Lipska: Na místě zasahovalo 500 policistů

Lipsko - V centru Lipska se dnes v souvislosti s vyšetřováním krácení daní a prohřešků proti zákonu o držení zbraní uskutečnila rozsáhlá razie. Zúčastnilo se jí na 500 policistů. Úřady ujistily, že nešlo o protiteroristický zásah.

Německá policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

Saská policie o akci informovala před 14:00 na twitteru, později přidala informaci, že bude pokračovat až do večerních hodin. Policisté nakonec razii ukončila v 19:00.

Policie požádala v souvislosti se zásahem o pochopení, že části centra města mohou být kvůli razii uzavřeny.

Německá média informují, že podezření z krácení daní souvisí s hracími automaty. Pokud jde o zbraně a munici, prověřuje prý policie, jestli se do Lipska nedostávají za pomoci organizovaného zločinu.

Mluvčí zemského kriminálního úřadu Tom Bernhardt uvedl, že policisté zabavili několik zbraní, stovky gramů různých omamných prostředků a řadu podkladů například k bankovním kontům. Strážci zákona zabavili také několik hracích automatů.

Policisté se dnes zaměřili mimo jiné na ulici Eisenbahnstrasse východně od centra města, která je považována za jedno z center obchodu s drogami ve městě.

Témata: Německo | zbraně
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 22:02 Aktualizováno NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Napětí kolem brexitu přerostlo na summitu G7 ve slovní přestřelku

13.06.2021 19:03 Aktualizováno Napětí kvůli dohodě o vystoupení Británie z Evropské unie dnes přerostlo na summitu ekonomicky…

Merkelová si chválí nástup Bidena. Svět teď řeší problémy snadněji

13.06.2021 17:33 Aktualizováno Teď, kdy stojí v čele Spojených států prezident Joe Biden, může svět řešit své problémy s "novým…

Skupina G7 poskytne miliardu očkovacích dávek chudým zemím

13.06.2021 16:00 Ekonomicky silné země skupiny G7 poskytnou v následujícím roce miliardu vakcín proti covidu-19…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama