V Evropě není bezpečno? Další země hlásí sexuální útoky migrantů

Londýn/Vídeň - Nejen Německo se potýká s násilnými a sexuálně motivovanými útoky ze strany migrantů. I další evropské země bijí na poplach a řeší jeden případ za druhým.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Případy sexuálního obtěžování nebo znásilnění řeší například ve Velké Brátinii nebo v Rakousku. V Londýně stanul před soudem Sudánský útočník, který měl Jihokorejské občance na dovolené ukázat cestu.

Devátenáctiletý Salah Koubar podle poroty Jihokorejské turistce den před jejím odletem v baru v Soho navrhnul, že ji zavede do lepšího podniku, který je vzdálen jen tři zastávky autobusem. Nakonec oba skončili daleko od jejího hotelu.

Žena se pokusila přivolat taxi, pachatel jí ale vzal z ruky kabelku a trval na tom, že pojedou zpět do centra Londýna jinak. Vlak je však odvezl ještě dál a před stanicí ve West Dulwich ji přinutil vejít do křoví, kde dívku znásilnil.

Podle prokurátora jeden z cestujících uslyšel křik a vydal se na pomoc ženě, která se ho pokusila použít jako lidský štít proti útočníkovi. Svědek uvedl, že se dívka třásla a měla slzy v očích. Koubar rychle naskočil do odjíždějícího vlaku a ujel.

Psali jsme:  

Policie násilníka zatkla dva dny po útoku a ve výpovědi podle britských serverů uvedl, že ženě zaplatil 200 liber za sex, ke kterému nedošlo, proto jí vzal kabelku a pokusil se dostat peníze zpět. 

Dívka odcestovala zpět do vlasti o dva týdny později a soudního líčení se nezúčastnila. Zaslala ale dopis, v němž uvedla, že se od incidentu bojí nosit sukně a ačkoliv je Korea bezpečnější zemí než Británie, nedokáže vycházet ven po setmění.

Soud nad Koubarem zatím verdikt nevynesl, očekává se, že se tak stane 3. února. Porota ale o jeho vině nepochybuje.

Ženy se bojí i v Rakousku

I rakouská policie řeší případ násilí, za nímž stojí přistěhovalci. Muži ve věku 19 a 24 let měli znásilnit čtyřiadvacetiletou ženu. K případu ale policie zatím nic bližšího neuvedla.

Mluvčí zemské policie Markus Haindl pouze na tiskové konferenci uvedl, že Rakušanka se údajně znala se starším z dvojice podezřelých a dohodla si s ním schůzku. Dosavadní poznatky vyšetřovatelů ale zatím nedávají kriminalistům jasnou představu o tom, co se ve skutečnosti stalo.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šílenství kvůli Gretě. Vyvolala chaos v Lisabonu i Madridu, zasahovala…

06.12.2019 16:28 Do Madridu dnes z Lisabonu vlakem dorazila švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová. Ve…

Sjezd SPD definitivně rozhodl. V čele strany jsou dva odpůrci Merkelové

06.12.2019 16:22 Novými předsedy německé vládní sociální demokracie (SPD) se dnes stali členka Spolkového sněmu z…

Jak zastavit vlnu uprchlíků? Von der Leyenová vyrazí jednat do Afriky

06.12.2019 16:09 Vyšší výdaje na rozvojovou pomoc třetím zemím patří k zásadním plánům nové předsedkyně Evropské…

Výbuch plynu v paneláku v Prešově: Pět mrtvých, dál hrozí zřícení domu

06.12.2019 15:59 Aktualizováno Nejméně pět lidí zemřelo v Prešově na východním Slovensku při dnešní explozi plynu ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama