Z loupeže ve vile herce Kňažka byl obviněn občan ČR

Bratislava - Z krádeže ve vile Milana Kňažka byl obviněn občan ČR. Pomocí klíčů nalezených v domě otevřel trezor, ze kterého vzal peníze a cennosti. Herec ho během incidentu postřelil. Zranění nebylo vážné.

Milan Kňažko v inscenaci Shylock v Divadle Na Jezerce (foto: I. Kahun)
doporučujeme

Slovenský list Nový čas napsal, že postřeleným zlodějem je muž (49) pocházející ze Strakonic. Kromě trestného činu krádeže je Čech obviněn z porušování domovní svobody, informovala dnes ČTK policejní mluvčí Lucia Mihalíková.

Kňažko (71) bydlí v prestižní bratislavské čtvrti nedaleko památníku Slavín. Herec přistihl zloděje ve svém domě v noci, když ho vzbudil podezřelý hluk.

"Vzal jsem zbraň a šel jsem se podívat. Rozsvítil jsem a v okamžiku, když se otočil ke mně, jsem měl silný pocit, že může být ozbrojen. Třikrát za sebou jsem vystřelil do oblasti nohou," popsal Kňažko incident pro televizi Joj, kterou v minulosti čtyři roky vedl jako generální ředitel.

Slovenský zákon umožňuje lidem v jejich obydlí použít zbraň na ochranu života, zdraví nebo majetku, pokud jiná osoba do obydlí neoprávněně vnikne nebo v něm setrvá.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 00:01 NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Lídři EU vyzývali na summitu G7 Johnsona k dodržování pobrexitové dohody

12.06.2021 19:27 Aktualizováno Lídři Evropské unie dnes na okraj summitu ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7 v anglickém…

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 17:27 Aktualizováno Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama