Z trosek hotelu v Itálii se zachránilo 11 lidí, pomáhali i migranti

Řím - Z trosek lavinou zasypaného hotelu ve střední Itálii záchranáři v noci na dnešek vyprostili další čtyři živé lidi. Podle čerstvé bilance se tak zachránilo 11 lidí, potvrzeno je pět mrtvých.

Lavina, ilustrační fotografie
doporučujeme

Úřady provincie Pescara dnes oznámily, že nejméně 23 lidí se stále pohřešuje. Záchranáři navzdory velkému vyčerpání v pátrání hodlají dále intenzivně pokračovat, dokud nebudou nalezeni všichni pohřešovaní.

Počet pohřešovaných se odvozuje od počtu hostů hotelu a jeho zaměstnanců. Lavina na hotel Rigopiano, v němž bylo přes 30 lidí, spadla ve středu krátce po zemětřesení, které zasáhlo střední Itálii.

V noci se podařilo z hotelu vyprostit dvě ženy a dva muže. Záchranáři se k nim prokopali pomalým tempem z obav, aby nezasypali vzduchové kapsy, které ve zřícené stavbě zůstaly. V pátek byly zachráněny čtyři děti a jedna žena, dvě osoby si život zachránily, protože ve chvíli, kdy spadla lavina, byly před hotelem.

V noci na dnešek byla také vytažena těla dvou mrtvých žen a ráno pak mrtvého muže, což zvyšuje počet nalezených obětí neštěstí na pět. Dva mrtví byli odvezeni už dříve.

K záchranné operaci v troskách hotelu zavaleného lavinou v Itálii se dnes připojila také skupina afrických žadatelů o azyl ze Senegalu a Guineje. Mladíci již dva roky dobrovolně pomáhají Červenému kříži při tvorbě logistického zázemí, uvedla mluvčí italského Červeného kříže Enza D'Alessandroová.

"Zeptali se, zda by nemohli podat pomocnou ruku," řekla D'Alessandroová s tím, že pomáhali při stavbě stanu pro záchranné týmy, kde mohou jejich členové odpočívat a zotavovat se. Afričtí mladíci budou také pomáhat s vařením a pomáhat, kde se dá.

Podle 20letého Barryho Misbaoua je situace pro ně obtížná. "Nejsme zvyklí na takovou zimu, ale to je život. Musíme dělat to, co je v našich silách, protože je dobré pomáhat lidem, zvláště obětem," řekl agentuře AFP.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lídři EU vyzývali na summitu G7 Johnsona k dodržování pobrexitové dohody

12.06.2021 19:27 Aktualizováno Lídři Evropské unie dnes na okraj summitu ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7 v anglickém…

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 17:27 Aktualizováno Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

V Německu za poslední den přibylo 1911 nakažených koronavirem a 129 úmrtí

12.06.2021 07:26 Německo zaznamenalo za uplynulý den dalších 1911 případů nákazy koronavirem a 129 úmrtí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama