Těla obětí nehody maďarského autobusu jsou zcela spálená, identifikace potrvá několik dní

Budapešť - Identifikace 16 obětí nehody autobusu na severu Itálie může trvat několik dní, těla jsou zcela spálená. Příčina neštěstí stále není objasněna. Maďarsko na pondělí vyhlásilo státní smutek.

Nehoda autobusu u italské Verony
doporučujeme

Autobus se studenty, kteří se vraceli z lyžařského zájezdu ve Francii, havaroval v pátek večer u Verony. Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó dnes řekl, že v autobuse bylo 54 pasažérů a dva maďarští řidiči. Mezi pasažéry bylo 43 nezletilých a 11 dospělých. Mezi mrtvými je 11 studentů a pět dospělých. Před školou, odkud studenti byli, hoří i dnes svíčky, v sobotu večer tam přišlo na tryznu několik set studentů, rodičů a přátel.

Většina mrtvých zemřela při požáru, který autobus zachvátil po nárazu do svodidla a sloupu nadjezdu.

Maďarské a italské úřady oznámily, že už byla zahájena identifikace. Příbuzným, kteří přijeli do Verony, byl odebrány vzorky DNA, které identifikaci umožní. "Od nehody uplynul den a je zřejmé, že bolest se ještě znásobila. Jakmile odezní, ztráta bude ještě mučivější. Dlouhý a bolestný proces identifikace právě začal," řekl Szijjártó. Většina přeživších bude podle něj dnes dopravena do Maďarska, pro dva zraněné přijely sanitky a čtyři další zranění byli přepraveni letecky.

Identifikováni nebyli ani dva dospělí, kteří byli vážně zraněni. Szijjártó řekl, že jeden z neidentifikovaných zraněných utrpěl popálenina na 60 procentech těla a druhý musel prodělat operaci hlavy.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 00:01 NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Lídři EU vyzývali na summitu G7 Johnsona k dodržování pobrexitové dohody

12.06.2021 19:27 Aktualizováno Lídři Evropské unie dnes na okraj summitu ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7 v anglickém…

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 17:27 Aktualizováno Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama