Počet obětí závalu italského hotelu vzrostl na 17. Přispěl k tragédii informační šum?

Řím - V troskách italského hotelu Rigopiano našli záchranáři další dvě těla. Podle agentury AFP jde o dvě ženy. Počet obětí tak vzrostl na 17. Stále je pohřešováno 12 osob. Naděje, že se podaří najít někoho živého šest dní po pádu laviny, ale klesají. Kauzy se ujímá místní prokuratura.

Lavina, ilustrační fotografie
doporučujeme

Posledního přeživšího vyprostili záchranáři v sobotu, celkem neštěstí přežilo 11 lidí. Dnes se uskuteční první pohřby obětí neštěstí.

V pondělí záchranáři objevili tři živá štěňata. Zdůraznili ale, že to bylo v kotelně, tedy daleko od místa, kde se podle nich nacházejí pohřešovaní.

Lavina zavalila hotel na úpatí italského pohoří Gran Sasso ve středu.  Prokurátorka Cristina Tedeschiniová včera večer informovala, že úřady událost vyšetřují, přičemž jsou ohledně jejího hodnocení všechny možnosti otevřené, tedy od zásahu vyšší moci po mnohočetné zabití z nedbalosti.

Prozatím zkoumají, zda byl hotel postaven a zprovozněn v souladu se všemi nařízeními. Rovněž ověřují všechnu telefonickou a písemnou komunikaci mezi hotelem a okolním světem.

Italský list Corriere della Sera napsal, že několik hodin před neštěstím naléhavě žádal úřady o pomoc ředitel hotelu. Učinil tak po prvním z několika zemětřesení, které střední Itálii ten den postihlo. "Klienti hotelu mají po zemětřesení strach. Telefony nefungují. Jsme odříznuti od světa, silnice jsou zablokované. Generátory na výrobu elektřiny vydrží jen do zítra," napsal ředitel hotelu Rigopiano Bruno di Tommaso v e-mailu, který poslal prefektovi provincie Pescara, oblastní policii a starostovi města Farindola.

První otřesy o síle zhruba 5,3 stupně zasáhly střední Itálii 18. ledna asi v 10:25 místního času. Necelou hodinu poté následovalo silnější zemětřesení o intenzitě 5,7 stupně a pak ještě dva o něco slabší otřesy. Lavina se na hotel Rigopiano zřítila kolem 16:30, uvedla agentura ANSA.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovensko nadále uvolňuje opatření. Čechům stačí negativní test, vyhnou se…

14.06.2021 22:03 Aktualizováno Po zlepšení epidemické situace na Slovensku již ve většině regionů země neplatí omezení pro…

Biden se na summitu NATO poprvé setkal s Erdoganem

14.06.2021 21:50 Americký prezident Joe Biden se dnes v Bruselu po summitu NATO poprvé setkal s tureckým prezidentem…

Lídři zemí NATO vytyčili strategii do roku 2030 a podpořili Česko ve sporu…

14.06.2021 20:44 Lídři třicítky států Severoatlantické aliance se dnes na vrcholné schůzce v Bruselu dohodli na…

Itálie a Portugalsko zahájily další fáze rozvolnění omezení

14.06.2021 19:50 Itálie a Portugalsko dnes zahájily další rozvolňování protikoronavirových omezení. Portugalsko…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama