Pánové, jak jste na tom? Nová studie odhalila průměrnou délku penisu

Londýn - Délka přirození je jednou z věcí, se kterou muži nebudou nikdy spokojeni. Zároveň jde o živnou půdu pro řadu vědců a lékařů, kteří nás zasypávají jednou studií za druhou. Jinak na to šli britští vědci, kteří nyní tvrdí, že vypočítali skutečnou průměrnou délku penisu.

Přidejte svůj názor 25 komentářů

Muži, ilustrační foto

Skupina britských vědců a lékařů v magazínu BJU International představila výsledky svého bádání týkajícího se průměrné délky mužského penisu. Nepopírají, že na toto téma již byla publikována řada studií, doposud podle nich ale nedošlo k jejich formálnímu přezkoumání.

Vědci proto zhodnotili 17 studií, v nichž byl mužský penis měřen nikoliv jeho vlastníky, ale zdravotníky. Důvod je jednoduchý, většina mužů má tendenci si výslednou délku navyšovat, což zkresluje výsledky průzkumu. Celkem tak měli odborníci možnost porovnat data více než 15 500 mužů.

Výsledky podle vědců uklidní nejednoho muže. Tvrdí totiž, že průměrná délka penisu v ochablém stavu je zhruba 9,1 centimetrů. Pokud vaše nádobíčko takové velikosti nedosahuje, nezoufejte. Druhé číslo je pro mnoho mužů mnohem přijatelnější.

Psali jsme:  

Vědci totiž zjistili, že navzdory všem průzkumům je průměrná délka ztopořeného mužského penisu menší, než uvádí řada studií. Ta mnohdy zmiňuje čísla mezi 15-20 centimetry, ve skutečnosti je ale výsledek mnohem nižší. Podle expertů je skutečná průměrná délka penisu v erekci 13,2 centimetrů.

Zkoumání byla podrobena také šířka, resp. obvod penisu, který je pro řadu žen důležitější, než délka. Zatímco v ochablém stavu je průměrný obvod 9,4 centimetrů, v erekci měří penis v obvodu zhruba 11,6 centimetrů.

Jeden z autorů studie, doktor David Veale z londýnské King College, věří, že nově zjištěná čísla pomohou lékařům uklidnit řadu mužů, kteří o sobě pochybují a nejsou s délkou svého penisu spokojeni.

Odborníci také zjistili další zajímavou věc. Více než polovina mužů, kteří jsou s délkou svého penisu nespokojeni, se velikostně řadí k průměru až nadprůměru. Nemají tudíž žádný důvod myslet si o sobě něco špatného. Mnohdy jsou ale se sebou méně spokojení, než majitelé menších penisů.

Vstupte do diskuze (25)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nixon začal před půlstoletím přepisovat dějiny. Zásluhou médií ale jinak,…

20.01.2019 12:07 Letos v dubnu uplyne 25 let od smrti Richarda Nixona, jednoho z nejkontroverznějších prezidentů…

Míle smrti. Legendární útok americké armády na desetitisícový konvoj se…

19.01.2019 22:01 Aktualizováno I válka v Perském zálivu má své stinné stránky. Jednou z nich je útok koaličních sil v čele s…

Génius, či podvodník? Jasnovidec z Čech prý věděl příliš, jeho ostatky…

19.01.2019 14:49 Erik Jan Hanussen byl jednou z nejzáhadnějších postav meziválečné Evropy. Podle jedněch se jednalo…

Ďábel v těle úředníka. Byl pro nacistu Eichmanna holokaust jen banalita?

19.01.2019 08:44 Adolf Eichmann se stal jedním z nemnoha zločinců nacistického režimu odsouzených za rozpoutání…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama