Pánové, jak jste na tom? Nová studie odhalila průměrnou délku penisu

Londýn - Délka přirození je jednou z věcí, se kterou muži nebudou nikdy spokojeni. Zároveň jde o živnou půdu pro řadu vědců a lékařů, kteří nás zasypávají jednou studií za druhou. Jinak na to šli britští vědci, kteří nyní tvrdí, že vypočítali skutečnou průměrnou délku penisu.

Muži, ilustrační foto
doporučujeme

Skupina britských vědců a lékařů v magazínu BJU International představila výsledky svého bádání týkajícího se průměrné délky mužského penisu. Nepopírají, že na toto téma již byla publikována řada studií, doposud podle nich ale nedošlo k jejich formálnímu přezkoumání.

Vědci proto zhodnotili 17 studií, v nichž byl mužský penis měřen nikoliv jeho vlastníky, ale zdravotníky. Důvod je jednoduchý, většina mužů má tendenci si výslednou délku navyšovat, což zkresluje výsledky průzkumu. Celkem tak měli odborníci možnost porovnat data více než 15 500 mužů.

Výsledky podle vědců uklidní nejednoho muže. Tvrdí totiž, že průměrná délka penisu v ochablém stavu je zhruba 9,1 centimetrů. Pokud vaše nádobíčko takové velikosti nedosahuje, nezoufejte. Druhé číslo je pro mnoho mužů mnohem přijatelnější.

Psali jsme:  

Vědci totiž zjistili, že navzdory všem průzkumům je průměrná délka ztopořeného mužského penisu menší, než uvádí řada studií. Ta mnohdy zmiňuje čísla mezi 15-20 centimetry, ve skutečnosti je ale výsledek mnohem nižší. Podle expertů je skutečná průměrná délka penisu v erekci 13,2 centimetrů.

Zkoumání byla podrobena také šířka, resp. obvod penisu, který je pro řadu žen důležitější, než délka. Zatímco v ochablém stavu je průměrný obvod 9,4 centimetrů, v erekci měří penis v obvodu zhruba 11,6 centimetrů.

Jeden z autorů studie, doktor David Veale z londýnské King College, věří, že nově zjištěná čísla pomohou lékařům uklidnit řadu mužů, kteří o sobě pochybují a nejsou s délkou svého penisu spokojeni.

Odborníci také zjistili další zajímavou věc. Více než polovina mužů, kteří jsou s délkou svého penisu nespokojeni, se velikostně řadí k průměru až nadprůměru. Nemají tudíž žádný důvod myslet si o sobě něco špatného. Mnohdy jsou ale se sebou méně spokojení, než majitelé menších penisů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrad Přimda představuje v českých dějinách mnohá „nej“

13.06.2021 15:30 Zřícenina hradu Přimda se vypíná na kopci nad stejnojmennou obcí v okrese Tachov v západních…

Mor zabíjel i mezi šlechtici. Kdo na něj doplatil?

13.06.2021 14:00 Mor si nevybíral mezi bohatými a chudými, urozenými či neurozenými. Smrtelná choroba zasáhla také…

Královna Alžběta II. oslavila své první narozeniny od smrti prince Philipa

12.06.2021 18:35 Britská královna Alžběta II. dnes přihlížela vojenské přehlídce na hradu Windsor konané na její…

Sebastian Kneipp a jeho léčení vodou. Doporučoval i otužování

12.06.2021 16:30 Léčivé účinky vody jsou známy celá tisíciletí, lázeňství se zrodilo již v období starověku. Voda…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama