Čeští zástupci se dostali do vedení výborů Evropského parlamentu

Brusel - Ve vedení výborů europarlamentu jsou také čeští zástupci. Europoslankyně Dita Charanzová (ANO, ALDE) byla dnes zvolena místopředsedkyní významného výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele Evropského parlamentu.

Evropská Unie
doporučujeme

Charanzová se stala po lidovci Pavlu Svobodovi, který byl už v úterý zvolen předsedou právního výboru, dalším českým zástupcem ve vedení europarlamentních výborů.

„V unii je tak trochu blbá nálada a začátek jednání o brexitu jí rozhodně nepřidá. V takové situaci mohou být výhody jednotného trhu pro další budoucnost EU klíčové. Oblasti, které spadají pod výbor pro vnitřní trh, považuji opravdu za podstatné," uvedla v tiskové zprávě Charanzová. Za své priority pokládá prohlubování jednotného trhu v oblasti služeb, tak aby i čeští pracovníci mohli volně působit na trzích v unii.

Zástupce socialistické frakce Pavel Poc (ČSSD) se stal místopředsedou výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a kvalitu potravin. Martina Dlabajová (ANO, ALDE) je místopředsedkyní výboru pro rozpočtovou kontrolu. Europoslanec Jaromír Štětina (za TOP 09, EPP) se stal místopředsedou podvýboru pro obranu a bezpečnost.

Štětina má za prioritu podvýboru pro bezpečnost úsilí o vytvoření společné Evropské obranné unie. „Tváří tvář bezpečnostním hrozbám a nejasné situaci na druhé straně Atlantiku je třeba, aby se Evropané rozhodli řešit svoji bezpečnost sami. Dále je nutné vzdorovat pokračující nepřátelské propagandě proti EU, kterou nám vyhlásila Ruská federace," míní Štětina. Je podle něj třeba pokračovat v sankcích vůči Rusku a je nutné pomoci Ukrajině.

Témata: europoslanci | EU
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 00:01 NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Lídři EU vyzývali na summitu G7 Johnsona k dodržování pobrexitové dohody

12.06.2021 19:27 Aktualizováno Lídři Evropské unie dnes na okraj summitu ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7 v anglickém…

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 17:27 Aktualizováno Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama