Při protiteroristické operaci v Bruselu policie zadržela sedm lidí, po výslechu je nechala jít

Brusel - Na osmi místech v Bruselu dnes v rámci protiteroristické operace zasahovala policie. Po ranních domovních prohlídkách zadržela sedm lidí. Podle agentury Belga byli po výslechu všichni propuštěni.

Belgická policie
doporučujeme

Razie, podniknuté na osmi místech v regionu hlavního města, podle belgických úřadů rozhodně nesouvisely přímo s atentáty v Paříži, kde islamisté v listopadu roku 2015 zabili 130 lidí, ani s útoky extremistů v Bruselu, které si loni v březnu vyžádaly 32 mrtvých.

List La Dernière Heure napsal, že očití svědci viděli speciální policejní komanda zasahovat velice časně - už v pět hodin ráno - ve čtvrtích Molenbeek, Schaerbeek, Anderlecht a Laeken.

Prokuratura uvedla, že se žádné výbušniny ani zbraně nenašly. Zadrženi byli členové jedné rodiny radikálních muslimů v Molenbeeku. Jiný příslušník této rodiny odešel do Sýrie bojovat po boku radikálů takzvaného Islámského státu a nyní se podle vyšetřovatelů možná vrátil do Belgie. Policie tohoto muže nenašla a připouští, že možná v Sýrii zahynul, jak tvrdí jeho rodina.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lídři EU vyzývali na summitu G7 Johnsona k dodržování pobrexitové dohody

12.06.2021 19:27 Aktualizováno Lídři Evropské unie dnes na okraj summitu ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7 v anglickém…

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 17:27 Aktualizováno Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

V Německu za poslední den přibylo 1911 nakažených koronavirem a 129 úmrtí

12.06.2021 07:26 Německo zaznamenalo za uplynulý den dalších 1911 případů nákazy koronavirem a 129 úmrtí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama