Radikální proměna Vídně: Lidé se kvůli uprchlíkům bojí vycházet

Vídeň - Rakušané žijí ve strachu. Obávají se, že na ně zaútočí gangy migrantů, zejména kvůli vlně násilí, kterou zažívá tamní metropole Vídeň. Útoky a napadání jsou v rakouské historické metropoli stále běžnější a na kolemjdoucí útočí bandy migrantů téměř každý den.

Přidejte svůj názor 46 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Vídeňský violista Michael Buchmann je jednou z posledních obětí band, které tvoří převážně přistěhovalci. Kariéra 48letého hudebníka ve světově uznávaném Vídeňském symfonickém orchestru je nyní ohrožena, protože skupina migrantů ho zbila a zlomila mu prostředníček, když je upozornil, že na stanici metra nesmí kouřit.

Gangy se podle serveru Express sdružují na základě etnické příslušnosti a jednotlivé skupiny si nárokují na různé části Vídně. Oblast kolem Pratersternu mají nyní pod kontrolou Severoafričané a je pokládána za nejhorší část ve městě. Navzdory zvýšenému počtu policistů v této oblasti jsou trestné činy velmi časté.

Na opačné straně města obsadili oblast kolem Westbahnhof Afghánci. Ti se spolu s Čečenci zaplétají do vážných potyček, vedou mezi sebou pouliční boje a běžně při nich utrpí zranění desítky lidí.

Psali jsme:  

Rakouská policie se snaží všechny soupeřící skupiny zajistit a udržet bezpečnost na centrální stanici metra Karlsplatz, protože v minulosti byla místem drogových problémů a rakouských kriminálníků. Opět se z ní ale stala oblast, které se obyvatelé raději vyhýbají. 

Na Karlsplatz nedávno zaútočil gang migrantů na známého rakouského novináře a ten se dodnes zotavuje ze zlomeniny ramene. Další útok zažil 26letý muž z Lince, který byl vtažen do bitvy se dvěma migranty a vyzván k pěstnímu souboj. Oba chlapci rychle zorganizovali posily a 13 členů gangu Rakušana zmlátilo.

Trestné činy spáchané migranty v Rakousku prudce stouply za poslední rok. Loni bylo podáno celkem 22 tisíc trestních oznámení na migranty, uvedlo rakouské ministerstvo vnitra.

Vážným problémem se staly také sexuální útoky spáchané žadateli o azyl. Za poslední rok, od vypuknutí migrační krize, se země potýká se 133procentním nárůstem sexuálních útoků migrantů. 

Loading...
Vstupte do diskuze (46)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VIDEO: Demoliční stroj z Česka v akci. V Prešově se bourá poničený panelák

16.12.2019 12:20 Deset dnů po explozi zemního plynu a následném požáru ve dvanáctipatrovém domě v Prešově na…

Klimatický balíček: Německá vláda a spolkové země se dohodly, cena CO2…

16.12.2019 10:58 Zástupci německé vlády se v noci na dnešek domluvili s představiteli spolkových zemí na zvýšení…

Greta si stěžovala na cestu narvaným vlakem. Záhy přišel stěr od Deutsche…

15.12.2019 21:47 Aktualizováno Reklamu německé železniční společnosti Deutsche Bahn (DB) rozhodně neudělala švédská aktivistka…

V Alpách zabíjely laviny. Itálie hlásí tři mrtvé, Rakousko jednoho

15.12.2019 21:22 Při pádu lavin v italských Alpách dnes na třech různých místech přišli o život tři lidé, další…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama