Radikální proměna Vídně: Lidé se kvůli uprchlíkům bojí vycházet

Vídeň - Rakušané žijí ve strachu. Obávají se, že na ně zaútočí gangy migrantů, zejména kvůli vlně násilí, kterou zažívá tamní metropole Vídeň. Útoky a napadání jsou v rakouské historické metropoli stále běžnější a na kolemjdoucí útočí bandy migrantů téměř každý den.

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Vídeňský violista Michael Buchmann je jednou z posledních obětí band, které tvoří převážně přistěhovalci. Kariéra 48letého hudebníka ve světově uznávaném Vídeňském symfonickém orchestru je nyní ohrožena, protože skupina migrantů ho zbila a zlomila mu prostředníček, když je upozornil, že na stanici metra nesmí kouřit.

Gangy se podle serveru Express sdružují na základě etnické příslušnosti a jednotlivé skupiny si nárokují na různé části Vídně. Oblast kolem Pratersternu mají nyní pod kontrolou Severoafričané a je pokládána za nejhorší část ve městě. Navzdory zvýšenému počtu policistů v této oblasti jsou trestné činy velmi časté.

Na opačné straně města obsadili oblast kolem Westbahnhof Afghánci. Ti se spolu s Čečenci zaplétají do vážných potyček, vedou mezi sebou pouliční boje a běžně při nich utrpí zranění desítky lidí.

Psali jsme:  

Rakouská policie se snaží všechny soupeřící skupiny zajistit a udržet bezpečnost na centrální stanici metra Karlsplatz, protože v minulosti byla místem drogových problémů a rakouských kriminálníků. Opět se z ní ale stala oblast, které se obyvatelé raději vyhýbají. 

Na Karlsplatz nedávno zaútočil gang migrantů na známého rakouského novináře a ten se dodnes zotavuje ze zlomeniny ramene. Další útok zažil 26letý muž z Lince, který byl vtažen do bitvy se dvěma migranty a vyzván k pěstnímu souboj. Oba chlapci rychle zorganizovali posily a 13 členů gangu Rakušana zmlátilo.

Trestné činy spáchané migranty v Rakousku prudce stouply za poslední rok. Loni bylo podáno celkem 22 tisíc trestních oznámení na migranty, uvedlo rakouské ministerstvo vnitra.

Vážným problémem se staly také sexuální útoky spáchané žadateli o azyl. Za poslední rok, od vypuknutí migrační krize, se země potýká se 133procentním nárůstem sexuálních útoků migrantů. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řecko láká na letní dovolenou i neočkované Brity

25.02.2021 20:30 Řecko je připraveno přivítat letos v létě britské turisty bez ohledu na to, zda se již nechali…

ONLINE: Nakažlivější mutace koronaviru je v Česku. Vláda zváží omezení…

25.02.2021 18:48 Aktualizováno Ve středu přibylo v Česku 13 657 nakažených. Vláda bude dnes pokračovat v jednáních o zpřísnění…

Podvodníci chtěli prodat evropským vládám 900 milionů vakcín

25.02.2021 16:15 Několik členských států EU informovalo Brusel o pokusech podvodných firem prodat vládám celkem 900…

Sasko začalo očkovat proti koronaviru i učitele základních škol

25.02.2021 15:30 Sasko od dnešního dne rozšířilo očkování proti nemoci covid-19 na další skupinu, mimo jiné i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama