Allahu Akbar, křičeli ozbrojení muži v metru. Vypukla panika

Vídeň - Rakousko, které žije v napětí z velkého množství migrantů žijících v zemi, vyšetřuje případ, který se v pondělí odehrál ve vídeňském metru. Skupina lidí ozbrojených airsoftovými zbraněmi začala křičet Allahu Akbar a způsobila pořádnou paniku.

Rakousko
doporučujeme

Všeobecnou paniku vyvolalo řádění skupinky mladistvých na stanicích Schweglerstrasse a Zieglergasse. Mladíci se oháněli airsoftovými zbraněmi a na první z obou stanic pokřikovali arabsky Bůh je velký, tedy Allahu Akbar.

Mluvčí vídeňské policie Paul Eidenberger pro vysílání veřejnoprávní televize ORF uvedl, že přivolané hlídky už na stanicích nenašli žádné z podezřelých. Budou proto vyhodnocovat záznamy z bezpečnostních kamer.

Incident je nyní předmětem vyšetřování. Podle svědků mladíci mezi lidmi vyvolali paniku a dokonce údajně padly i výstřely.

Psali jsme:  

Vídeňský dopravní podnik po této události upozornil, že v soupravách metra i na nástupištích jsou nainstalovány nouzová zařízení, která umožňují přímé spojení s strojvedoucím nebo dispečinkem metra.

Rakušané se delší dobu obávají možných teroristických útoků i útoků migrantů, zejména kvůli vlně násilí, kterou zažívá Vídeň. Útoky a napadání jsou v rakouské historické metropoli stále běžnější a na kolemjdoucí útočí bandy migrantů téměř každý den.

Gangy se sdružují na základě etnické příslušnosti a jednotlivé skupiny si nárokují na různé části Vídně. Oblast kolem Pratersternu mají nyní pod kontrolou Severoafričané a je pokládána za nejhorší část ve městě. Navzdory zvýšenému počtu policistů v této oblasti jsou trestné činy velmi časté.

Na opačné straně města obsadili oblast kolem Westbahnhof Afghánci. Ti se spolu s Čečenci zaplétají do vážných potyček, vedou mezi sebou pouliční boje a běžně při nich utrpí zranění desítky lidí.

Témata: Rakousko | Muslimové | islám
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 16:54 Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

Macron chce reset vztahů s Británií, ale i dodržení dohody o brexitu

12.06.2021 13:33 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes nabídl britskému ministerskému předsedovi Borisi…

V Německu za poslední den přibylo 1911 nakažených koronavirem a 129 úmrtí

12.06.2021 07:26 Německo zaznamenalo za uplynulý den dalších 1911 případů nákazy koronavirem a 129 úmrtí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama