Německo nařídí Evropě přijmout migranty? Někdejší europoslanec varuje před problémy

Berlín – Německo na podzim čekají parlamentní volby. Stávající kancléřka Angela Merkelová už oznámila, že se hodlá ucházet o své funkční období. V průzkumech jí šlape na paty kandidát SPD a bývalý předseda Evropského parlamentu Martin Schulz. Jak poukazuje někdejší europoslanec a poradcem bývalého prezidenta Václava Klause Ivo Strejček, výhrou pro Česko rozhodně není ani jeden z nich.

Přidejte svůj názor 40 komentářů

Itálie zachraňuje uprchlíky
doporučujeme

Strejček na stránkách Institutu Václava Klause (IVK) připomíná, že čerstvě zvolený předseda německých sociálních demokratů Schulz prohlásil, že „... členské země EU, které při řešení migrační krize ukazují nedostatek solidarity, musí počítat se škrty v příjmech z evropských fondů a zemědělských dotacích“. 

Ani sama Merkelová nezůstala pozadu a uvedla, že „... už musíme trvat na tom, aby v otázce rozdělování migrantů každý člen EU převzal díl solidarity“. Jak poukazuje někdejší europoslanec, kancléřka svůj postoj hodlá představit předsedům vlád členských států EU na jejich tzv. neformálním setkání na Maltě tento týden.

Psali jsme:  

„Podzim roku 2017 bude v Německu obdobím parlamentních voleb. Drsnost a otevřenost, s jakou Schultz a Merkelová naznačili, že hodlají zbytku EU vnutit část „svých“ migrantů stůj co stůj, vypovídají o tom, že téma migrantů je asi v Německu tématem vážnějším, než německá politika přiznává,“ myslí si Strejček a dodává, že Merkelová a Schultz zřejmě potřebují „otupit hrany“ veřejného mínění. „Sdělují bez vytáček: Berlín migranty Evropě nařídí,“ domnívá se,

Podle něj sotva existuje „přesvědčivější a srozumitelnější demonstrace ztráty národní suverenity, než podřízení se německé (eufemisticky nazývané bruselské) migrační politice“. Zmiňuje také, že Britové většinově hlasovali pro odchod z EU právě proto, aby se o tak zásadních problémech jednalo v Londýně, ne v Berlíně.

„Zatímco americký prezident Trump ukazuje (a je za to náležitě všemožnými elitami nenáviděn), že stačí rozhodnost a odvaha říci „ne“, německá politika pokračuje v politice vnucování migrace zbytku EU. Schultz a Merkelová potvrdili, že v přístupu k masové migraci se v EU nic nemění. Dveře do Evropy zůstávají otevřené dokořán, což nevypovídá o ničem jiném, než že si evropský politický establishment příliv migrantů vždycky přál a dál přeje,“ dodává zástupce IVK.

Loading...
Vstupte do diskuze (40)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VIDEO: Demoliční stroj z Česka v akci. V Prešově se bourá poničený panelák

16.12.2019 12:20 Deset dnů po explozi zemního plynu a následném požáru ve dvanáctipatrovém domě v Prešově na…

Klimatický balíček: Německá vláda a spolkové země se dohodly, cena CO2…

16.12.2019 10:58 Zástupci německé vlády se v noci na dnešek domluvili s představiteli spolkových zemí na zvýšení…

Greta si stěžovala na cestu narvaným vlakem. Záhy přišel stěr od Deutsche…

15.12.2019 21:47 Aktualizováno Reklamu německé železniční společnosti Deutsche Bahn (DB) rozhodně neudělala švédská aktivistka…

V Alpách zabíjely laviny. Itálie hlásí tři mrtvé, Rakousko jednoho

15.12.2019 21:22 Při pádu lavin v italských Alpách dnes na třech různých místech přišli o život tři lidé, další…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama