Německo nařídí Evropě přijmout migranty? Někdejší europoslanec varuje před problémy

Berlín – Německo na podzim čekají parlamentní volby. Stávající kancléřka Angela Merkelová už oznámila, že se hodlá ucházet o své funkční období. V průzkumech jí šlape na paty kandidát SPD a bývalý předseda Evropského parlamentu Martin Schulz. Jak poukazuje někdejší europoslanec a poradcem bývalého prezidenta Václava Klause Ivo Strejček, výhrou pro Česko rozhodně není ani jeden z nich.

Itálie zachraňuje uprchlíky
doporučujeme

Strejček na stránkách Institutu Václava Klause (IVK) připomíná, že čerstvě zvolený předseda německých sociálních demokratů Schulz prohlásil, že „... členské země EU, které při řešení migrační krize ukazují nedostatek solidarity, musí počítat se škrty v příjmech z evropských fondů a zemědělských dotacích“. 

Ani sama Merkelová nezůstala pozadu a uvedla, že „... už musíme trvat na tom, aby v otázce rozdělování migrantů každý člen EU převzal díl solidarity“. Jak poukazuje někdejší europoslanec, kancléřka svůj postoj hodlá představit předsedům vlád členských států EU na jejich tzv. neformálním setkání na Maltě tento týden.

Psali jsme:  

„Podzim roku 2017 bude v Německu obdobím parlamentních voleb. Drsnost a otevřenost, s jakou Schultz a Merkelová naznačili, že hodlají zbytku EU vnutit část „svých“ migrantů stůj co stůj, vypovídají o tom, že téma migrantů je asi v Německu tématem vážnějším, než německá politika přiznává,“ myslí si Strejček a dodává, že Merkelová a Schultz zřejmě potřebují „otupit hrany“ veřejného mínění. „Sdělují bez vytáček: Berlín migranty Evropě nařídí,“ domnívá se,

Podle něj sotva existuje „přesvědčivější a srozumitelnější demonstrace ztráty národní suverenity, než podřízení se německé (eufemisticky nazývané bruselské) migrační politice“. Zmiňuje také, že Britové většinově hlasovali pro odchod z EU právě proto, aby se o tak zásadních problémech jednalo v Londýně, ne v Berlíně.

„Zatímco americký prezident Trump ukazuje (a je za to náležitě všemožnými elitami nenáviděn), že stačí rozhodnost a odvaha říci „ne“, německá politika pokračuje v politice vnucování migrace zbytku EU. Schultz a Merkelová potvrdili, že v přístupu k masové migraci se v EU nic nemění. Dveře do Evropy zůstávají otevřené dokořán, což nevypovídá o ničem jiném, než že si evropský politický establishment příliv migrantů vždycky přál a dál přeje,“ dodává zástupce IVK.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie a Rusko si podle médií potají vyhostily diplomaty

06.03.2021 18:20 Paříž a Moskva si vzájemně vyhostily diplomaty, ale učinily tak v největší tajnosti, uvedl na svém…

Slovenské pacienty s koronavirem přijali v německém Dortmundu

06.03.2021 16:43 Aktualizováno Německo dnes přijalo dva slovenské pacienty s onemocněním covid-19. Informovala o tom mluvčí…

Při tragické nehodě autobusu v Polsku zemřelo nejméně pět lidí

06.03.2021 14:44 Aktualizováno Při havárii autobusu na jihovýchodě Polska zahynulo v noci na dnešek nejméně pět lidí a další čtyři…

Polsko chce pomoci Česku s koronavirovými pacienty, čeká na signál

06.03.2021 13:40 Polsko je připravené pomoci Čechům v boji proti pandemii koronaviru a čeká na signál české strany,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama