Jsme na tom hůř než Německo. Rakousko zveřejnilo čísla a řeklo: Musíme se spojit a zatnout migrantům tipec. Tady je plán

Vídeň - Ani uzavření takzvané balkánské trasy nesnížilo do některých zemí příliv migrantů mířících do Evropy z oblastí Afriky a Blízkého východu. Rakousko se proto chce spojit se všemi zeměmi ležícími na trase a učinit migraci přítrž.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Balkánská migrační trasa stále není uzavřena do takové míry, aby se dalo říci, že se migrace do Evropy úspěšně snižuje. Rakousko chce proto posílit spolupráci v oblasti ochrany hranic se zeměmi ležícími na této trase, uvedl pro německý deník Die Welt rakouský ministr obrany Hans-Peter Doskozil.

Nová opatření mají zabránit migrantům dostat se z Bulharska nebo Řecka dále na sever. "Nemyslíme si, že vnější hranice EU byly dostatečně chráněny. Rakousko proto plánuje společně s dalšími 15 zeměmi ležícími na balkánské trase a se státy Visegrádské čtyřky úzkou spolupráci v rámci nové balkánské ofenzivy na ochranu hranic," uvedl Doskozil.

Psali jsme:  

Na Balkáně podle něj neutuchá aktivita pašeráků lidí a nachází se tam stále značný počet migrantů. Jen do Rakouska přichází v dnešní době denně 500-1000 uprchlíků a číslo je podobné tomu v Německu, kde v loňském roce registrovali měsíčně kolem 15 tisíc nových uprchlíků.

Nevěřte Turecku, varuje Vídeň

Situace se navíc podle Vídně může kdykoliv zhoršit a na dohodu o migrantech mezi EU a Tureckem se prý nedá spolehnout. "Musíme se intenzivně připravit na to, že vláda v Ankaře by mohla znovu otevřít hranice, čímž prezident Erdogan již opakovaně vyhrožoval. Erdogan není spolehlivým partnerem EU," varuje Doskozil.

Psali jsme:  

Rakouská vláda podle něj pracuje na legislativních změnách, které jí umožní vyslat do zemí EU nebo mimo ní vojáky nejen z humanitárních důvodů, ale i na ochranu hranic.

Počet migrantů, kteří se nelegálně pohybují v EU, je podle Doskozila stále příliš vysoký, je prý proto potřeba je důsledněji deportovat. Je také nutné zakládat repatriační centra, zavést přísnější tresty za nerespektování rozhodnutí o zamítnutí žádosti o azyl a uvést do praxe masivní škrty prostředků pro nelegální migranty.

Rakousko žije ve strachu

Rakušané se delší dobu obávají možných teroristických útoků i útoků migrantů, zejména kvůli vlně násilí, kterou zažívá Vídeň. Útoky a napadání jsou v rakouské historické metropoli stále běžnější a na kolemjdoucí útočí bandy migrantů téměř každý den.

Gangy se sdružují na základě etnické příslušnosti a jednotlivé skupiny si nárokují na různé části Vídně. Oblast kolem Pratersternu mají nyní pod kontrolou Severoafričané a je pokládána za nejhorší část ve městě. Navzdory zvýšenému počtu policistů v této oblasti jsou trestné činy velmi časté.

Na opačné straně města obsadili oblast kolem Westbahnhof Afghánci. Ti se spolu s Čečenci zaplétají do vážných potyček, vedou mezi sebou pouliční boje a běžně při nich utrpí zranění desítky lidí.

Loading...
Témata: uprchlíci | Rakousko | EU
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šílenství kvůli Gretě. Vyvolala chaos v Lisabonu i Madridu, zasahovala…

06.12.2019 16:28 Do Madridu dnes z Lisabonu vlakem dorazila švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová. Ve…

Sjezd SPD definitivně rozhodl. V čele strany jsou dva odpůrci Merkelové

06.12.2019 16:22 Novými předsedy německé vládní sociální demokracie (SPD) se dnes stali členka Spolkového sněmu z…

Jak zastavit vlnu uprchlíků? Von der Leyenová vyrazí jednat do Afriky

06.12.2019 16:09 Vyšší výdaje na rozvojovou pomoc třetím zemím patří k zásadním plánům nové předsedkyně Evropské…

Výbuch plynu v paneláku v Prešově: Pět mrtvých, dál hrozí zřícení domu

06.12.2019 15:59 Aktualizováno Nejméně pět lidí zemřelo v Prešově na východním Slovensku při dnešní explozi plynu ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama