Německo obrací: Uprchlíků máme moc, teď jim dáme peníze

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová před několika dny rozhodla, že bude do Německa přijímat každý měsíc stovky migrantů z Turecka. Nyní ale tvrdí, že migrantů je už v Evropě moc, a proto jim chce nabízet peníze za to, že se vrátí domů.

Přidejte svůj názor 40 komentářů

Německá kancléřka Angela Merkelová na návštěvě v Praze (25. srpna 2016)
doporučujeme

Merkelová před nedávnem oznámila, že bude každý měsíc z Turecka přejímat 500 nových uprchlíků. "Rozhodli jsme se, že každý měsíc přijmeme 500 uprchlíků, díky čemuž budeme moci být nápomocni v konkrétních případech," řekla Merkelová podle agentury DPA bez dalších podrobností.

Člen německého vládního kabinetu, který si nepřál být jmenován, pro agenturu dodal, že se německá vláda takto rozhodla již před několika týdny.

Psali jsme:  

Nyní Merkelová navrhuje finanční a vzdělávací nabídky Tunisanům, kteří se dobrovolně vrátí do vlasti. Kancléřka chce tímto způsobem omezit množství přistěhovalců, kteří do Německa přijíždějí ze severoafrických zemí.

Podle německých médií plánuje také rozšířit vzdělávací programy pro Tunisany a zajistit granty pro ty, kteří se rozhodnou začít podnikat ve své rodné zemi. O celé záležitosti se bude v nejbližších dnech konkrétněji diskutovat ve vládě.

Turecku v tuto chvíli nemá kapacity na to, aby se o migranty postaralo samo. Samo na svém území poskytuje azyl statisícům migrantů, přesto nepatří mezi hlavní migrační trasy, kterými by uprchlíci mířili do Evropy.

Loading...
Vstupte do diskuze (40)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přežije EU koronavirus? Prestižní deník položil Evropanům zásadní otázku

10.04.2020 00:01 NÁZOR - EU není stavěna na krize, varuje editorial serveru New York Times. Renomovaný deník tvrdí,…

Francouzský balíček na podporu ekonomiky vyjde na 100 miliard eur

09.04.2020 21:56 Francie kvůli koronaviru počítá s rekordním deficitem rozpočtu i dluhem veřejných financí. Výši…

Česko je první, kdo uvolňuje opatření. Otvírá nepodstatné obchody, píše…

09.04.2020 21:48 Aktualizováno Česká republika je první země, která uvolňuje opatření přijatá kvůli pandemii koronaviru. Otevírá…

Papež sloužil mši v prázdném chrámu a ocenil zdravotníky

09.04.2020 21:29 Papež František dnes v téměř liduprázdné bazilice svatého Petra odsloužil mši na památku Ježíšovy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy