Alláhu akbar, všechny vás zabijeme, Ve Francii útočil šílenec s nožem

Montauban (Francie) – Policie ve francouzském městě Montauban nedaleko Toulouse v neděli střílela na podezřelého muže, který běhal po městě s nožem a zaútočil na několik kolemjdoucích. Informují o tom francouzská média.

krimi
doporučujeme

Zprávy francouzských médií naznačují, že zadržený 32letý muž byl zasažen dvěma ze čtyř kulek, které na něj důstojníci vystřelili. Policisté jej střelili do nohy a břicha.

Muž vyvolal paniku v ulicích tím, že jeho autem značky Volkswagen Golf jezdil vysokou rychlostí kolem kruhového objezdu a poté i ulicemi. Pak vystoupil a začal napadat lidi nožem, píše časopis l'Express.

Během jeho řádění byl jeden nezúčastněný divák nožem zraněn na rameni, uvedly místní noviny La Depeche. Podle listu l'Express je zraněnou asi třicetiletá žena. Reportér Pacôme Bécot, který o všem v přímém přenosu informoval na twitteru dodal, že policie zahájila vyšetřování kvůli pokusu o vraždu. Zraněná není v ohrožení života, ale po útoku, který se stal v neděli kolem 14:30, byla přijat do nemocnice v Montaubanu.

Než byl zastaven policií, napadl muž ještě dvě osoby – pár ve věku asi 60 let. Muž, který se pokoušel svou ženu ochránit, byl lehce zraněn.

Přestože motivy útoku jsou neznámé, úřady vyvrátily možnost, že by byl útok teroristickým činem, píše konzervativní francouzský papír Le Figaro. „Jakmile měl pouta na rukou vykřikl: „Alláh Akbar. My vás všechny zabijeme," cituje l'Express státního zástupce z Montaubanu. Podle něj byl muž nepříčetný. 

Podezřelý, který je rodák z někdejší francouzské kolonie, nyní zámořského departementu ostrova Réunion v Indickém oceánu, má údajně „psychické problémy" a je „nevyvážený". V minulosti byl kvůli těmto problémům dokonce třikrát hospitalizován.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie a Rusko si podle médií potají vyhostily diplomaty

06.03.2021 18:20 Paříž a Moskva si vzájemně vyhostily diplomaty, ale učinily tak v největší tajnosti, uvedl na svém…

Slovenské pacienty s koronavirem přijali v německém Dortmundu

06.03.2021 16:43 Aktualizováno Německo dnes přijalo dva slovenské pacienty s onemocněním covid-19. Informovala o tom mluvčí…

Při tragické nehodě autobusu v Polsku zemřelo nejméně pět lidí

06.03.2021 14:44 Aktualizováno Při havárii autobusu na jihovýchodě Polska zahynulo v noci na dnešek nejméně pět lidí a další čtyři…

Polsko chce pomoci Česku s koronavirovými pacienty, čeká na signál

06.03.2021 13:40 Polsko je připravené pomoci Čechům v boji proti pandemii koronaviru a čeká na signál české strany,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama