Němečtí policisté byli napadeni skupinkou muslimů. Provokovali nás, hájí se mladíci

Hamburk - Dva policisté v německém Hamburku byli napadeni skupinou několika muslimů, ve chvíli, kdy byli na hlídce. Muslimové naopak tvrdí, že byli „vyprovokováni" důstojníky. Informuje o tom deník Die Welt.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Německá policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

K incidentu došlo tento týden v hamburské čtvrti St. Georg. Skupina muslimských mužů se po skončení modlitby pohybovala na parkovišti, když na scéně objevil pár důstojníků.

Podle policie několik obyvatel Gdaňské ulice upozornilo na přítomnost modlících se muslimů strážníky, kteří byli na rutinní hlídce. Situace ale brzy eskalovala, a muži policisty napadli, píše Die Welt.

Policie tvrdí, že se skupina skládala z pěti mužů ve věku mezi 16 a 25 lety. „Po dokončení modlitby byli požádáni, aby prokázali svou totožnost. Muži to odmítli, dokonce i po zopakovaní žádosti, a reagovali stále více agresivně," řekl deníku místní úředník.

Policisté dostali na zem asi dvacetiletého mladíka, zbytek skupiny pak strážníky napadl a snažil se kamaráda osvobodit. Na záda jednoho z policistů skočil osmnáctiletý mladík, zatímco ostatní dokázali ležícího muslima vysvobodit.

Policisté pro uklidnění situace použili pepřový sprej a zavolali posily. Kvůli šarvátce byli zadrženi čtyři muži, všichni byli brzy propuštěni. „Oba policisté byli zraněni, ale mohli ve své službě pokračovat,“ uvedl mluvčí hamburské policie.

Vedoucí německých policejních odborů Rainer Wendt varoval, že by v blízké budoucnosti mohly v Německu vzniknout takzvané no-go zóny, kde policie není schopna prosazovat zákon. „Musí tu být konzistentní vynucování práva pro ty, kteří věří, že v Německu nemusí dodržovat zákony," řekl.

Loading...
Vstupte do diskuze (18)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VIDEO: Demoliční stroj z Česka v akci. V Prešově se bourá poničený panelák

16.12.2019 12:20 Deset dnů po explozi zemního plynu a následném požáru ve dvanáctipatrovém domě v Prešově na…

Klimatický balíček: Německá vláda a spolkové země se dohodly, cena CO2…

16.12.2019 10:58 Zástupci německé vlády se v noci na dnešek domluvili s představiteli spolkových zemí na zvýšení…

Greta si stěžovala na cestu narvaným vlakem. Záhy přišel stěr od Deutsche…

15.12.2019 21:47 Aktualizováno Reklamu německé železniční společnosti Deutsche Bahn (DB) rozhodně neudělala švédská aktivistka…

V Alpách zabíjely laviny. Itálie hlásí tři mrtvé, Rakousko jednoho

15.12.2019 21:22 Při pádu lavin v italských Alpách dnes na třech různých místech přišli o život tři lidé, další…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama