Útok v Německu: Muž na nádraží zranil sekyrou sedm lidí

Düsseldorf - Na nádraží v západoněmeckém Düsseldorfu dnes večer zranil útočník sedm lidí, tři z nich vážně. Policie podle agentury DPA oznámila, že ho zadržela. Podle svědků útočil sekyrou, policie bez upřesnění hovořila o bodné či sečné zbrani. Bezpečnostní jednotky nádraží uzavřely, zastavena byla také tramvajová doprava před staniční budovou.

Útok na nádraží v Düsseldorfu si vyžádal pět zraněných, policie místo uzavřela
doporučujeme

Útok sekyrou na nádraží v západoněmeckém Düsseldorfu nebyl teroristickým činem, pachatel pocházející z někdejší Jugoslávie trpí psychickými problémy. Dnes to podle agentury DPA oznámila policie.

Krátce po činu média s odvoláním na policejní zdroje informovala, že útočník měl zřejmě komplice. To se ale zatím nepotvrdilo, úřady nicméně hovoří o tom, že situace na místě byla velmi nepřehledná.

Incident podle policie začal ve vlaku příměstské železnice, v soupravě útočník napadl několik cestujících. Když vlak přijel na düsseldorfské hlavní nádraží agresor vystoupil a zranil další lidi. Poté utekl po kolejích a u staniční budovy seskočil z mostu na ulici. Po dopadu z výšky několika metrů utrpěl těžká zranění a byl převezen do nemocnice.

Policie na nádraží v metropoli spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko podnikla rozsáhlý zásah, přivolán byl i policejní vrtulník. Deník Bild s odvoláním na své zdroje napsal, že útočník při útěku skočil z mostu, pod kterým byl dopaden.

Deník Rheinische Post citoval svědkyni, podle které útočník zranil na paži i 13letou dívku. Další lidé pak vypověděli, že na nádraží vypukla panika.

Policie pachatele označila jako 36letého muže z někdejší Jugoslávie, který žil ve Wuppertalu nedaleko metropole spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko. O tom, zda měl komplice, není zcela jasno. Bezpečnostní jednotky krátce po činu zadržely ještě dva další lidi, kteří se chovali podezřele.

Policie po činu nádraží uzavřela a odřeknuta byla i tramvajová doprava před staniční budovou. Provoz na nádraží byl v noci na dnešek obnoven.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie a Rusko si podle médií potají vyhostily diplomaty

06.03.2021 18:20 Paříž a Moskva si vzájemně vyhostily diplomaty, ale učinily tak v největší tajnosti, uvedl na svém…

Slovenské pacienty s koronavirem přijali v německém Dortmundu

06.03.2021 16:43 Aktualizováno Německo dnes přijalo dva slovenské pacienty s onemocněním covid-19. Informovala o tom mluvčí…

Při tragické nehodě autobusu v Polsku zemřelo nejméně pět lidí

06.03.2021 14:44 Aktualizováno Při havárii autobusu na jihovýchodě Polska zahynulo v noci na dnešek nejméně pět lidí a další čtyři…

Polsko chce pomoci Česku s koronavirovými pacienty, čeká na signál

06.03.2021 13:40 Polsko je připravené pomoci Čechům v boji proti pandemii koronaviru a čeká na signál české strany,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama