Španělka se stala majitelkou Slunce. Chce poplatek za energii

Madrid - Španělka Ángeles Duránová se přišla k notáři zapsat jako vlastník Slunce. Protože se k němu dosud nepřihlásil nikdo jiný, notář jí vyhověl a žena se stala jeho právoplatnou majitelkou. Píše to v pátek deník ABC.

Přidejte svůj názor

Slunce
doporučujeme

"Jsem majitelkou slunce, hvězdy spektrální třídy G2V, která se nachází uprostřed sluneční soustavy a je vzdálená od Země asi 149 600 000 kilometrů,“ píše se v úředním dokumentu, který notář potvrdil.

Duránová vysvětlila, že požadovat Slunce za svůj majetek ji přimělo zjištění, že existuje Američan, který se prohlásil majitelem Měsíce a několika dalších planet.

„Existuje mezinárodní konvence, podle níž se žádný stát nemůže prohlásit majitelem některé planety,“ řekla Španělka. "To se ale jednotlivců netýká," dodala.

„Nabytí tohoto majetku je především elektromagnetickým a radioaktivním uchopením věci a opírá se o fakt, že za pět miliard let nebyl známý žádný jiný majitel,“ uvádí notářský text.

Duránová vysvětlila, že její další úmysly jsou nechat si zaplatit od každého uživatele sluneční energie. Prohlásila však, že se o zisk z pronájmu míní dělit, a to tak, že 50 procent věnuje státnímu rozpočtu, 20 procent na financování minimálního důchodu, 10 procent na vědecký výzkum, 10 procent na pomoc s bojem proti chudobě a pro sebe si nechá zbývající desetinu.

Deník Voz de Galicia však podotýká, že lidé by mohli na Duránové vyžadovat odškodné za jakoukoli újmu způsobenou Sluncem, od sucha přes úpal až po rakovinu kůže. Takový seznam by možná překonal 10 procent zisků, které si chce nechat pro sebe.

Loading...
Témata: Slunce
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Merkelová promluvila o řešení migrace. Budou sankce pro nesolidární země?

19.07.2019 22:49 Aktualizováno Sankce proti těm zemím, které se odmítají podílet na přerozdělování migrantů v rámci Evropské unie,…

Brexit bez dohody bude opět odložen? EU má pro Brity nabídku

19.07.2019 20:48 Evropská unie se připravuje Borisi Johnsonovi, který je favoritem na úřad britského premiéra,…

Dva roky vězení. Ve Francii odsoudili českého řidiče, který měl v kamionu…

19.07.2019 20:45 Francouzská justice uložila dva roky vězení českému řidiči kamionu, který chtěl údajně do Británie…

Auto se vřítilo do davu v Británii. Z videa běhá mráz po zádech

19.07.2019 17:04 Aktualizováno Sedmnáct lidí utrpělo ve čtvrtek večer zranění při srážce dvou vozů na pravidelném setkání…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama