V Londýně našli rakve pěti "ztracených" arcibiskupů

Londýn - Jeden z odsvěcených londýnských kostelů vydal tajemství. Dělníci při opravě památky nalezli i ostatky pěti arcibiskupů z Canterbury, dosud považovaných za dávno ztracené.

Přidejte svůj názor

Londýn, ilustrační fotografie
doporučujeme

Když stavbaři odstranili dlažbu v kostelu, ve kterém nyní sídlí zahradnické muzeum, nalezli vstup do prostor, které působily jako hrobka. "Objevili jsme mnoho rakví a na vrchu jedné z nich ležela zlatá koruna," řekl stanici BBC manažer stavební firmy Karl Patten.

Z koruny se podle ředitele muzea Christophera Woodwarda, kterého k nálezu přivolal telefonát dělníků, nakonec vyklubala zlatorudá arcibiskupská mitra, která v temnotě zářila.

V kryptě v bývalém farním kostele u Lambethského paláce, někdejší londýnské rezidence arcibiskupů z Canterbury, spočívalo celkem 30 rakví. Stavbaři je ponechali nedotčené, jen nad nimi nainstalovali skleněný panel, aby je mohli vidět i návštěvníci.

V jedné z rakví podle štítku spočívaly ostatky 74. arcibiskupa z Canterbury, Richarda Bancrofta, který měl vrchní dohled nad vytvořením bible krále Jakuba, což je klasický anglický překlad bible, pořízený na počátku 17. století.

U většiny rakví podle ředitele muzea dosud není zřejmé, kdo zde byl pochován. Sám kostel sehrával dvojí roli, jednak sloužil místní malé farnosti, jednak byl přílepkem k arcibiskupskému paláci. V 70. letech minulého století měl být zbořen. Muzeum, které se v něm usadilo, o existenci krypty nemělo tušení.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejrychleji rostoucí hrozba? Na islamismus zapomeňte, píše prestižní deník

22.02.2020 00:01 NÁZOR - Západní bezpečnostní složky donedávna zřejmě podceňovaly hrozbu bělošských rasistů a příliš…

Rozpočtový summit EU skončil. K dohodě se nedospělo

21.02.2020 21:29 Aktualizováno Mimořádný summit Evropské unie věnovaný víceletému rozpočtu bloku dnes večer po dvou dnech skončil…

Neúspěch summitu EU podle Babiše českou ekonomiku neohrozí

21.02.2020 21:14 Dnešní výsledek summitu Evropské unie rozpočtu EU na další období, který skončil bez dohody,…

Thunbergová vyčetla v Hamburku politikům, že dostatečně nechrání klima

21.02.2020 20:08 Švédská aktivistka Greta Thunbergová se dnes v severoněmeckém přístavním městě Hamburk zúčastnila…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama