Švédská policie ztrácí kontrolu? Na veřejnost unikl tajný dokument o "ohrožených" oblastech

Stockholm - Počet oblastí, které švédská policie klasifikovala jako „zranitelné“, se ve Švédsku zvýšil z 15 na 23 během dvou let. Ukazují to dokumenty, které unikly z kanceláře švédského policejního ředitele a o kterých informují tamní média.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Policie podle materiálu doufala, že díky zvýšení prostředků dojde ke snížení počtu „ohrožených“ oblastí – typicky jde o čtvrti hojně obývané migranty, které se dostaly na virtuální mapu takzvaných no-go zón kvůli nekontrolovatelnému obchodování s drogami, trestné činnosti gangů a náboženskému extremismu.

Tajná zpráva, která byla zpracována zpravodajským oddělením Národního operačního odboru Švédska (NOA) a ze které cituje deník Dagens Nyheter, ukázala, že donucovací síly nebyly ve snaze zastavit šíření kriminality a extremismu účinné.

Policejní síly mohou „jen obtížné provádět [svou] misi“ v oblastech klasifikovaných jako „zranitelné“, ukazuje výzkum NOA, který také zmiňuje „neochotu tamních obyvatel k účasti v soudním řízení“.

Místní média informovala, že policejní rada měla před měsícem v úmyslu zveřejnit aktualizovaný seznam ohrožených oblastí, ale že národní policejní šéf Dan Eliasson nakonec jeho zveřejnění zabránil.

„Tato informace je velmi citlivá,“ uvedl zdroj zprávy. „Eliasson vynakládá veškeré úsilí, aby se tyto výsledky změnily, ale vše se ubírá špatným směrem.“

„Panuje tu atmosféra krize a vedení uznává, že je třeba předložit důvěryhodný akční plán,“ řekl zdroj deníku Dagens Nyheter .

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Andrej Kiska byl obviněn. Špinavá politická kampaň, ohradil se exprezident

06.12.2019 17:20 Aktualizováno Slovenská policie obvinila bývalého prezidenta Andreje Kisku z daňového podvodu, jehož se podle ní…

Další slovenský soudce se vzdal taláru, donášel informace Kočnerovi

06.12.2019 17:14 Kvůli svým stykům s kontroverzním podnikatelem Marianem Kočnerem, obviněným z objednávky vraždy…

Šílenství kvůli Gretě. Vyvolala chaos v Lisabonu i Madridu, zasahovala…

06.12.2019 16:28 Do Madridu dnes z Lisabonu vlakem dorazila švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová. Ve…

Sjezd SPD definitivně rozhodl. V čele strany jsou dva odpůrci Merkelové

06.12.2019 16:22 Novými předsedy německé vládní sociální demokracie (SPD) se dnes stali členka Spolkového sněmu z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama