Tragická smrt známé fitness modelky: Zabila ji explodující šlehačka

Paříž - Francouzská fitness modelka Rebecca Burger (33) zemřela po tom, co jí v ruce vybuchla nádoba na výrobu šlehačky. Rebecca byla známá na sociálních sítích, především na Instagramu a Facebooku. Tam také její rodina oznámila, že zemřela, a varovala před nebezpečnými výrobky.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Rebecca Burger

Známá propagátorka zdravého životního stylu a fitness doplatila na vadnou nádobu na šlehačku. Ta jí explodovala v ruce a její úlomky zasáhly Rebeccu do hrudníku. Francouzská média uvádí, že exploze a náraz kusů nádoby způsobily infarkt.

Rodina jí sice zavolala pomoc, lékaři ji však už nedokázali zachránit. Jedna z francouzských organizací na ochranu spotřebitelů tvrdí, že problémem jsou vadné úchyty pro plynovou kapsli.

Prodejce nádoby má se svým produktem dlouhodobé problémy. Podle časopisu 60 Millions vadné lahve způsobily celou škálu zranění, mezi nimi zlomené zuby, tinnitus (šelest v uších), zlomeniny a v jednom případě ztrátu oka.

V roce 2013 se jedna oběť svěřila stanici RTL radio: „Zlomilo mi to šest žeber a hrudní kost.“ Pokud by výbuch směřoval k srdci, došlo by ke smrti. Výrobky od roku 2015 se však zdají bezpečnější.

Kvůli problémům někteří obchodníci výrobek stáhli z prodeje, ovšem vrátilo se jen přibližně 25 000 modelů z původních 160 000, uvedl deník Le Parisien. Rodina a spotřebitelské společnosti varují, že vadných nádob můžou být v oběhu stovky i více.

Rodina Rebeccy její smrt označila za nehodu a varovala před vadnými nádobami v příspěvku na Facebooku i na Instagramu. Modelka měla na sociálních sítích přibližně 200 000 fanoušků.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

S brčky je amen. EU se dohodla na zákazu jednorázových plastových výrobků

19.12.2018 09:26 Aktualizováno Vyjednávači členských zemí Evropské unie a Evropského parlamentu (EP) se v noci na dnešek dohodli…

Hackerům se tři roky dařilo číst zprávy diplomatů EU, unikly pikantní…

19.12.2018 08:39 Hackerům se tři roky dařilo získávat informace z diplomatické komunikace Evropské unie. Informoval…

Francií zmítá chaos. Žluté vesty zapálily mýtné budky, ničí dopravní radary

18.12.2018 21:39 Protestující z takzvaného hnutí žlutých vest dnes ve Francii obsadili budky pro výběr mýtného a…

Kvůli migraci v Belgii padá vláda, premiér v reakci na migrační pakt…

18.12.2018 21:00 Belgický premiér Charles Michel dnes před poslanci oznámil demisi, neboť opozice navrhla vyslovit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama