Lijáky napáchaly v Německu značné škody. Dva mrtví, chaos na železnici

Berlín - Přes Německo se přehnaly bouřky a průtrže mračen. Na mnoha místech dnes ráno panoval v železniční dopravě chaos. Největší škody lijáky napáchaly ve spolkové zemi Dolní Sasko, kde ve čtvrtek zahynuli dva lidé.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

V dolnosaské metropoli Hannoveru hasiči zasahovali v 500 případech souvisejících s vydatným deštěm. Mnoho stromů popadalo na silnice či strhalo elektrické vedení. Odčerpávat museli hasiči také vodu ze sklepů. Ze zásobovací šachty hannoverského hlavního nádraží vyčerpali 60.000 litrů vody.

Škody hlásí také Durynsko. Většinu z nich mají na svědomí popadané větve a stromy. V okolí Nordhausenu museli kvůli sesuvu půdy uzavřít jednu z místních silnic.

Páteřní trasa mezi Berlínem na východě a Düsseldorfem na západě Německa je ve spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko trať mezi Bielfeldem a Güterslohem stále uzavřená. Úsek musí vlaky objíždět přes Osnabrück. Také mezi Hamburkem a Hannoverem dnes ráno nejezdily vlaky, naopak spoje mezi Hamburkem a Brémami se už podařilo obnovit. Omezení v železniční dopravě platí v okolí Drážďan.

Kvůli nepříznivému počasí byl ve čtvrtek večer omezen provoz na berlínských letištích Tegel a Schönefeld, na obou dohromady vypadlo asi 90 letů. Od dnešního poledne se už na obou letištích znovu létá podle plánu. Německá média popisují chaotické poměry, které zejména na Tegelu panovaly. Lidé měli obrovské problémy dostat se do centra metropole, protože autobusy, které tam směřovaly, byly zcela přeplněné a aut taxislužeb byl nedostatek.

V severní části Německa se po bouřkách ochladilo, na jihozápadě země ale zůstávají teploty stejně jako v uplynulých dnech nad 30 stupni Celsia. Kolem třicítky by se měly udržet až do pondělí.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hloupá ženská? Hádky o brexit gradují, Corbyn v parlamentu utrousil nadávku

19.12.2018 16:30 Aktualizováno Britská premiérka Theresa Mayová chce začátkem příštího roku seznámit poslance s novými zárukami…

Macron zklamal? Nejmladší hlava státu v historii Evropu nespasí

19.12.2018 15:33 Po jasném vítězství mladého a na první pohled nadějného kandidáta Emmanuela Macrona ve…

Řecká muslimka přišla kvůli právu šaría o dědictví, zastal se jí soud ve…

19.12.2018 14:28 Evropský soud pro lidská práva dnes rozhodl, že Řecko diskriminuje část svých občanů tím, že na…

Muž z darknetu jde do vězení: Nese spoluvinu za masakr v Mnichově, rozhodl…

19.12.2018 13:18 Jedenatřicetiletý muž, který na takzvaném darknetu provozoval nelegální internetovou platformu, na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama