U Mallorky se objevil žralok, na plážích vypukla panika

Palma de Mallorca - Mezi turisty na španělském ostrově Mallorca vypukla o víkendu panika. Velmi blízko k několika plážím připlul žralok modrý. Podle svědků byl evidentně dezorientovaný. Nakonec se zjistilo, že má zranění na hlavě a umíral.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Žraloci, ilustrační fotografie
doporučujeme

Žralok vyděsil stovky lidí koupajících se na plážích na jihozápadě ostrova Mallorca, mimo jiné v místech Illetes, Cala Nova či Cala Major v zátoce Bahía de Palma. Poté, co se přiblížil jen několik metrů ke břehu, kde se koupali lidé včetně malých dětí, vypukla na pláži panika.

zdroj: YouTube

Místní úřady nařídily uzavření několika pláží, zatímco se pobřežní hlídka spolu s odborníky z místního akvacentra vydala žraloka hledat. "S podezřením na velmi špatný stav zvířete, se tým odborníků rozhodl ho utratit," napsal v neděli list El Mundo.

Podle deníku bylo zvířeti nejprve podáno sedativum a pak mu byla provedena "eutanazie s cílem minimalizovat jeho bolest a stres", aby mu byla zajištěna "důstojná smrt".

Žralok modrý (též modravý) žije v mořích a oceánech v tropickém a mírném pásu. Loví zejména ryby žijící v hejnech. Jeho výskyt u Mallorky je vzácností.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Ambergu začal soud s uprchlíky. Z nudy napadali kolemjdoucí, 15 zraněných

23.04.2019 16:00 Aktualizováno V bavorském městě Ambergu dnes před soudem stanuli čtyři uprchlíci z Afghánistánu a Íránu, kteří se…

Šinzó Abe přijel za Macronem, ladili program nadcházejících summitů G20 a…

23.04.2019 15:47 Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes při setkání s japonským premiérem Šinzóem Abem řešili…

Na Paříž se ženou lijáky, lezci rychle natahují přes Notre-Dame plachtu

23.04.2019 15:42 Nad pařížskou katedrálu Notre-Dame, které minulý týden shořela střecha i s krovem, začnou dnes…

Trump pojede na státní návštěvu Británie, přijme ho královna

23.04.2019 14:16 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump začátkem června zamíří na třídenní státní návštěvu do Británie, kde…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama