U Mallorky se objevil žralok, na plážích vypukla panika

Palma de Mallorca - Mezi turisty na španělském ostrově Mallorca vypukla o víkendu panika. Velmi blízko k několika plážím připlul žralok modrý. Podle svědků byl evidentně dezorientovaný. Nakonec se zjistilo, že má zranění na hlavě a umíral.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Žraloci, ilustrační fotografie

Žralok vyděsil stovky lidí koupajících se na plážích na jihozápadě ostrova Mallorca, mimo jiné v místech Illetes, Cala Nova či Cala Major v zátoce Bahía de Palma. Poté, co se přiblížil jen několik metrů ke břehu, kde se koupali lidé včetně malých dětí, vypukla na pláži panika.

zdroj: YouTube

Místní úřady nařídily uzavření několika pláží, zatímco se pobřežní hlídka spolu s odborníky z místního akvacentra vydala žraloka hledat. "S podezřením na velmi špatný stav zvířete, se tým odborníků rozhodl ho utratit," napsal v neděli list El Mundo.

Podle deníku bylo zvířeti nejprve podáno sedativum a pak mu byla provedena "eutanazie s cílem minimalizovat jeho bolest a stres", aby mu byla zajištěna "důstojná smrt".

Žralok modrý (též modravý) žije v mořích a oceánech v tropickém a mírném pásu. Loví zejména ryby žijící v hejnech. Jeho výskyt u Mallorky je vzácností.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovenské nemocnice "vězní" rodičky? Trpí hlavně Romky, píše agentura AP

10.12.2018 16:53 V některých slovenských nemocnicích několik dní po porodu zadržují rodičky proti jejich vůli. Ve…

Železniční provoz v Německu se pomalu vrací k normálu, stávka zasáhla 1400…

10.12.2018 16:33 Aktualizováno Železniční provoz v Německu, který výrazně narušila ranní výstražná stávka, se pomalu vrací k…

Macron chystá důležitý projev, žluté vesty pokračují v blokádách silnic i…

10.12.2018 16:21 Aktualizováno Zatímco prezident Emmanuel Macron v Elysejském paláci jednal s politickými a sociálními partnery…

Klíčové hlasování o brexitu odloženo? Kolují spekulace, mluvčí Mayové je…

10.12.2018 15:31 Aktualizováno Britská Dolní sněmovna o brexitové dohodě v úterý hlasovat nebude. S odvoláním na své zdroje to…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama