Berlusconi čelí nové kauze. Dnes začal soud, vzápětí byl odročen

Milán - Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi čelí podezření, že uplácel svědky. Soud, který dnes začal v severoitalském Miláně, trval jen krátce. Líčení bude pokračovat 11. září.

Silvio Berlusconi, italský expremiér
doporučujeme

Berlusconi je obžalován z toho, že v letech 2011 až 2015 dal ženám, jež měly proti němu svědčit v nyní již uzavřeném procesu Rubygate, celkem okolo deseti milionů eur ve formě hotovosti, darů či různých plateb. Ženy pak před soudem měly křivě vypovídat.

Na lavici obžalovaných je nyní v odděleném procesu i těchto 22 žen, včetně Karimy Mahrúgové (Ruby), na kterou z uvedené částky údajně připadlo sedm milionů eur.

Expremiér byl v předchozím procesu obžalován, že s Ruby měl pohlavní styk, když byla nezletilá, což dívka popřela. Prvoinstanční soud Berlusconiho odsoudil k sedmiletému vězení. Odvolací soud ho však v březnu 2015 osvobodil.

Po Berlusconiho operaci srdce v červnu 2016 bylo kvůli zdravotnímu stavu expremiéra jeho nové řízení odděleno od řízení s údajně křivě svědčícími ženami. Jejich soud začal letos 11. ledna, ale byl hned z procesních důvodů odročen.

Mediální magnát značnou část poskytnutých dárků přiznal. Hájí se ale, že šlo pouze o jeho šlechetnost vůči mladým ženám, jimž skandál Rubygate zničil pověst.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovensko nadále uvolňuje opatření. Čechům stačí negativní test, vyhnou se…

14.06.2021 22:03 Aktualizováno Po zlepšení epidemické situace na Slovensku již ve většině regionů země neplatí omezení pro…

Biden se na summitu NATO poprvé setkal s Erdoganem

14.06.2021 21:50 Americký prezident Joe Biden se dnes v Bruselu po summitu NATO poprvé setkal s tureckým prezidentem…

Lídři zemí NATO vytyčili strategii do roku 2030 a podpořili Česko ve sporu…

14.06.2021 20:44 Lídři třicítky států Severoatlantické aliance se dnes na vrcholné schůzce v Bruselu dohodli na…

Itálie a Portugalsko zahájily další fáze rozvolnění omezení

14.06.2021 19:50 Itálie a Portugalsko dnes zahájily další rozvolňování protikoronavirových omezení. Portugalsko…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama