Premiér Francie oznámil reformu soudnictví, cigarety mají prudce zdražit

Paříž - Francouzský premiér dnes oznámil velkou reformu soudnictví, změny mají nastat také ve zdravotnictví. Vláda chce také postupně zdražovat cigarety, a to až na 10 eur (asi 260 Kč) za balíček.

Édouard Philippe
doporučujeme

Reforma soudnictví by měla posílit nezávislost soudců a zjednodušit justiční systém. Premiér Édouard Philippe počítá také s vytvořením 15.000 nových míst ve věznicích, aby se vězňům dostalo důstojného zacházení a věznice nebyly "líhní pro budoucí násilí".

V oblasti zdravotnictví chce vláda klást důraz na prevenci, jejíž součástí bude také povinné očkování dětí doporučenými vakcínami.

Vláda navrhne legislativu, která "zlepší rodičovské dovolené a dostupnost péče o malé děti". Prioritou kabinetu má být také inkluze postižených osob.

Centristické hnutí prezidenta Emmanuela Macrona Republika v pohybu (REM) má v parlamentu většinu. Při Philippeově projevu to bylo znát, poslanci mu často tleskali. Mírné protesty ovšem byly slyšet, když oznamoval zdražování cigaret.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 00:01 NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Lídři EU vyzývali na summitu G7 Johnsona k dodržování pobrexitové dohody

12.06.2021 19:27 Aktualizováno Lídři Evropské unie dnes na okraj summitu ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7 v anglickém…

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 17:27 Aktualizováno Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama