Migrant v Rakousku brutálně zavraždil dva seniory. Jako muslim se prý necítil ve společnosti vítán

Linec – Rakouská policie zadržela tuniského migranta (54), kterého viní z dvojnásobné a obzvláště brutální vraždy staršího manželského páru. Muž podle vyšetřovatelů nejprve uškrtil ženu (85), na jejího manžela (87) pak vytáhl nůž a hůl. Následně zapálil kuchyni v bytě, kde k činu došlo. Informoval o tom deník Kronen Zeitung.

Rakouská policie
doporučujeme

Migrant Mohamed H. původem z Tuniska žil v Rakousku už od roku 1989 a s manželským párem se znal, protože mu dvakrát v týdnu dodával do bytu biopotraviny z obchodu své partnerky, která konvertovala k islámu. Muž se k činu sám přiznal.

U výslechu tvrdil, že měl už dlouho pocit, že jako cizinec a muslim není v zemi vítán. Měl prý problémy se sousedy, neuspěl jako učitel truhlařiny, úřad práce mu nakonec snížil minimální sociální dávky. Z těchto neúspěchů Mohamed obviňoval Rakušany a především Svobodnou stranu Rakouska (FPÖ).

Už v roce 2011 byl totiž obviněn a souzen z týrání zvířat. Mylně se přitom domníval, že jej nahlásil právě zástupce FPÖ. Od té doby cítil k této antiimigrační straně velkou zášť. Regionální policejní ředitel Andreas Pilsl uvedl, že podezřelý byl přesvědčen, že politická strana mohla za každou negativní zkušenost ve svém životě.

Při svých návštěvách u staršího manželského páru si pak všiml fotografie jejich syna se zemským šéfem svobodných  Manfredem Haimbuchnerem. Právě to byla poslední kapka. Nenávist Tunisana k FPÖ vyvrcholila dvojnásobnou vraždou. Paradoxní je, že syn obětí pracuje ve vedoucí funkci odboru životního prostředí, který spadá do Haimbuchnerova resortu, ale politicky ke svobodným nepatří.

Pilsl také uvedl, že obviněný řekl, že nejprve přemýšlel o sebevraždě, chtěl se prý utopit v Dunaji, ale pak se rozhodl jinak. Přišel na policejní stanici a k činu se sám přiznal. Dodal, že se činu dopustil právě kvůli vazbě manželů na FPÖ.

Místní média uvádí, že že do té doby spolu starší pár a Tunisan dobře vycházeli, manželé údajně dokonce svému vrahovi v minulosti poskytli finanční pomoc, když měl obchod s organickými potravinami, který vlastnila jeho žena, problémy.

K vraždě páru se vyjádřil také rakouský kancléř Christian Kern. „Trestné činy, jako jsou tyto, ničí důvěru lidí v soudržnost naší společnosti, a proto musí být tvrdě potrestány. Pokud jsou lidé zavražděni kvůli jejich spojení - ať už skutečnému, či domnělému - s politickou stranou, pak je důležité, abychom se proti tomu postavili,“ dodal.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další incident s medvědem na Slovensku. Šelma vlezla do hotelu

16.06.2021 20:22 Do jednoho z hotelů ve Starém Smokovci ve Vysokých Tatrách v úterý večer vešel mladý medvěd. Podle…

Španělsko odloží roušky. Portugalsko zaznamenalo nejvyšší přírůstek od…

16.06.2021 19:29 Portugalsko dnes zaznamenalo nejvyšší přírůstek nových případů koronaviru od konce února. Za…

Slovenský ministr zahraničí Korčok očekává další sankce vůči Bělorusku

16.06.2021 17:53 Schválení nových sankcí EU vůči Bělorusku příští týden jako reakci na květnové vynucené přistání…

Slovensko ukončí očkování Sputnikem V. Podle Matoviče mělo mít zájem půl…

16.06.2021 16:12 Slovensko na konci června ukončí registraci zájemců o očkování ruskou vakcínou Sputnik V proti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama