Střety v Hamburku nekončí: Potyčky se posunuly k Labské filharmonii, policie nasadila vodní děla

Hamburk – Nepokoje v německém Hamburku, ke se koná summit zemí G20, pokračovaly i odpoledne. Část střetů policie s demonstranty se dnes odpoledne přesunula do blízkosti budovy Labské filharmonie, kam večer zamíří světoví státníci.

Lidé demolují Hamburk, v ulicích demonstrují tisíce protestujících
doporučujeme

Policie se protestující snaží udržet mimo přísně chráněnou zónu i za pomoci vodních děl. Doporučuje také lidem nejezdit do centra Hamburku auty.

Skupina protestujících se podle televize n-tv ráno snažila ve čtvrti Bahrenfeld na západě Hamburku utéct před policisty přes zeď za pomoci kovových zábran. Ty ale zřejmě nevydržely jejich nápor a skupina spadla z asi čtyřmetrové výšky. Zraněno bylo celkem 14 lidí, z toho 11 těžce. Přesnou povahu zranění zatím policie neupřesnila, záležitost vyšetřuje.

Už odpoledne bylo toto místo terčem demonstrací, když tudy proplouvaly lodě aktivistů bojujících za životní prostředí. Jedna z nich na palubě vezla glóbus, na němž jako na záchodě seděl americký prezident Donald Trump vyobrazený jako malé rozzuřené dítě.

Odpoledne se u přístaviště poblíž Labské filharmonie střetla policie s asi 200 demonstranty se zahalenými obličeji, kteří se snaží k nové dominantě Hamburku dostat blíže. Vzduchem přitom chvílemi létá kamení i další předměty, policie odpovídá vodními děly.

Narušen byl kvůli nepokojům provoz metra v této lokalitě, na místě hořelo několik aut. K Labské filharmonii se odpůrci summitu snažili dostat i na člunech. Přes zábrany se ale nedostali a policie jich nakonec 22 vylovila z vody.

Další střety a výtržnosti jsou hlášeny také ze čtvrti St. Pauli západně od centra přístavního města. V Hamburku se ale během dne uskutečnilo i několik zcela poklidných protestů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovensko ukončí očkování Sputnikem V. Podle Matoviče mělo mít zájem půl…

16.06.2021 16:12 Slovensko na konci června ukončí registraci zájemců o očkování ruskou vakcínou Sputnik V proti…

Ve Francii skončí povinné roušky venku a noční zákaz vycházení

16.06.2021 16:00 Ve Francii od čtvrtka nebude venku povinné nošení roušek, noční zákaz vycházení bude naposledy…

EU rozšíří sankce proti Bělorusku, za vynucené přistání letadla

16.06.2021 13:33 Velvyslanci členských zemí Evropské unie dnes schválili rozšíření sankčního seznamu proti Bělorusku…

J&J nedodá do Evropy slíbené vakcíny kvůli kontaminaci

16.06.2021 13:12 Dodávky vakcíny proti covidu-19 od společnosti Johnson & Johnson do Evropské unie nedosáhnou ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama