Brexit možná nikdy nebude, myslí si britský exministr

Londýn - Pravděpodobný příští šéf britských Liberálních demokratů, bývalý ministr obchodu sir Vince Cable, se domnívá, že Británie nakonec možná Evropskou unii neopustí. Řekl to dnes v televizním rozhovoru na BBC.

Brexit
doporučujeme

Cable prohlásil, že si začíná myslet, že brexit se možná nikdy nestane. Podle něj obrovské rozpory uvnitř opozičních labouristů i vládních konzervativců a horšící se stav ekonomiky přinutí lidi o věci znovu přemýšlet.

"Lidé si uvědomí, že jsme nehlasovali pro to, abychom se stali chudšími. A já se domnívám, že celá ta otázka ohledně pokračování členství znovu vyvstane," řekl Cable.

Exministr také řekl, že druhé referendum, které prosazují Liberální demokraté k podmínkám dohody o brexitu, by mohlo voličům nabídnout "cestu ven".

Vince poznamenal, že chce spolupracovat s labouristickými i konzervativními kolegy v parlamentu ve snaze zablokovat politiku premiérky Theresy Mayové, směřující podle něj k takzvanému tvrdému brexitu. Ten mimo jiné předpokládá, že Británie by ztratila i přístup na jednotný evropský trh.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu přibylo 1489 nakažených a 18 mrtvých

13.06.2021 08:03 V Německu přibylo za uplynulý den 1489 nově potvrzených případů nákazy koronavirem a 18 úmrtí…

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 00:01 NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Lídři EU vyzývali na summitu G7 Johnsona k dodržování pobrexitové dohody

12.06.2021 19:27 Aktualizováno Lídři Evropské unie dnes na okraj summitu ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7 v anglickém…

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 17:27 Aktualizováno Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama