Lech Walesa byl propuštěn z nemocnice do domácího léčení

Gdaňsk (Polsko) - Bývalý polský prezident Lech Walesa dnes směl opustit gdaňskou nemocnici, kde byl v sobotu přijat kvůli potížím se srdcem.

Walesa, Lech
doporučujeme

Lékaři uvedli, že zdravotní stav třiasedmdesátiletého pacienta se zlepšil, nicméně zdůrazňují, že "se musí šetřit a vyhýbat se stresu", napsal list Gazeta Wyborcza na svém webu.

"Stav (bývalého) prezidenta se natolik zlepšil, že jsme jej mohli pustit domů," řekl televizi TVN 24 Wieslaw Puchalski, který vede oddělení intenzivní péče na kardiologii univerzitní nemocnice v Gdaňsku. Lékaři na základě důkladného vyšetření upravili způsob léčby vysokého tlaku.

Exprezident zůstane v příštích dnech pod lékařských dohledem. Poté by měl docházet na kontroly do kardiologické a dietologické ordinace.

Hospitalizace překazila bývalému vůdci polského protikomunistického hnutí Solidarita účast na pondělní protivládní demonstraci ve Varšavě.

Walesa se ve čtvrtek minulý týden ve Varšavě zúčastnil projevu amerického prezidenta Donalda Trumpa. Při této příležitosti se mu dostalo negativní reakce od mnoha lidí podporujících současnou vládu, která kritizuje Walesovu roli v polské politice.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 00:01 NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Lídři EU vyzývali na summitu G7 Johnsona k dodržování pobrexitové dohody

12.06.2021 19:27 Aktualizováno Lídři Evropské unie dnes na okraj summitu ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7 v anglickém…

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 17:27 Aktualizováno Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama