Návrat státních poukazů na rekreaci? Slovensko o tom uvažuje

Bratislava - Slovenské ministerstvo dopravy chystá zavedení rekreačních poukazů, prostřednictvím kterých chce podpořit domácí podnikatele v cestovním ruchu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Vysoké Tatry

Podle návrhu by zaměstnavatelé mohli za zvýhodněných podmínek dát svým zaměstnancům poukaz až do výše 500 eur (13.055 korun) na dovolenou strávenou na Slovensku. To by například ve tříhvězdičkových hotelech ve Vysokých Tatrách stačilo k zaplacení dvoulůžkového pokoje na zhruba pět nocí.

Ze zmiňované hodnoty poukazu by podnikatel zaplatil 55 procent, což by zahrnul do svých nákladů. Příspěvek by nepodléhal dani z příjmu ani povinným odvodům. Zbylou hodnotu poukazu by doplatil zaměstnanec. Asociace zaměstnavatelů návrh na zavedení poukazů uvítala, vyslovila se pro možnost dobrovolného zapojení podniků do projektu.

Rekreační poukazy by měly přispět ke zvýšení zájmu Slováků o trávení dovolené ve vlasti. Dvě třetiny dovolenkářů podle ministerstva upřednostňují odpočinek v zahraničí. Kromě zavedení rekreačních poukazů úřad navrhl i další opatření v oblasti cestovního ruchu včetně podpory cyklistické dopravy.

Slovenské ministerstvo financí v novele zákona o dani z příjmů navrhlo zase novou odpočitatelnou položku ze základu daně, a to ve výši 50 eur (1305 korun) ročně na osobu za zaplacený pobyt v lázních.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vrací se Francie do dob před revolucí? Macron je arogantní a řeší jeden…

17.10.2018 09:45 Paříž - Před více, než rokem porazil centristický kandidát Emmanuel Macron jasnou většinou svou…

Macronie chce najít „nový dech“, zatím po něm ale hlavně lapá

17.10.2018 08:05 Komentář Josefa Brože - Čekání bylo dlouhé. Nikdy za celé dějiny režimu V. Republiky, ustavené…

Azurové pobřeží zasáhla katastrofa. Po srážce lodí je znečištěna slavná…

17.10.2018 07:29 Deset dní po srážce kyperské kontejnerové lodi a tuniského trajektu ve Středozemním moři nedaleko…

Facka pro liberály. Proč je nacionalismus tak atraktivní? Překvapivá…

17.10.2018 07:11 Aktualizováno NÁZOR – Volby v Bavorsku přinesly drtivou porážku Křesťansko-sociální unii (CSU), která v této…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama