Návrat státních poukazů na rekreaci? Slovensko o tom uvažuje

Bratislava - Slovenské ministerstvo dopravy chystá zavedení rekreačních poukazů, prostřednictvím kterých chce podpořit domácí podnikatele v cestovním ruchu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Vysoké Tatry

Podle návrhu by zaměstnavatelé mohli za zvýhodněných podmínek dát svým zaměstnancům poukaz až do výše 500 eur (13.055 korun) na dovolenou strávenou na Slovensku. To by například ve tříhvězdičkových hotelech ve Vysokých Tatrách stačilo k zaplacení dvoulůžkového pokoje na zhruba pět nocí.

Ze zmiňované hodnoty poukazu by podnikatel zaplatil 55 procent, což by zahrnul do svých nákladů. Příspěvek by nepodléhal dani z příjmu ani povinným odvodům. Zbylou hodnotu poukazu by doplatil zaměstnanec. Asociace zaměstnavatelů návrh na zavedení poukazů uvítala, vyslovila se pro možnost dobrovolného zapojení podniků do projektu.

Rekreační poukazy by měly přispět ke zvýšení zájmu Slováků o trávení dovolené ve vlasti. Dvě třetiny dovolenkářů podle ministerstva upřednostňují odpočinek v zahraničí. Kromě zavedení rekreačních poukazů úřad navrhl i další opatření v oblasti cestovního ruchu včetně podpory cyklistické dopravy.

Slovenské ministerstvo financí v novele zákona o dani z příjmů navrhlo zase novou odpočitatelnou položku ze základu daně, a to ve výši 50 eur (1305 korun) ročně na osobu za zaplacený pobyt v lázních.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Bruselu pokračuje summit EU, klíčová bude diskuse o Číně

22.03.2019 11:10 Podoba vztahů mezi Evropskou unií a Čínou v příštích letech bude klíčovým tématem dnešního jednání…

Noční můra. EU převzala kontrolu nad brexitem, hromuje britský tisk

22.03.2019 10:50 Jako poslední šanci či třítýdenní záchranné lano hodnotí britský tisk v dnešním vydání odklad…

Mayová v Bruselu selhala. 90 minut nebyla schopná odpovědět na žádnou…

22.03.2019 10:42 Čtvrteční vystoupení premiérky Theresy Mayové před lídry ostatních unijních zemí bylo zcela…

Útočníci hodili granát na ruskou ambasádu v Aténách, ujeli na motorce

22.03.2019 10:10 Aktualizováno Neznámí pachatelé dnes brzy ráno hodili ruční granát k ruskému konzulátu v Aténách. Podle agentury…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama