Kotlebovci ignorují zákon, ohlásili rozšíření hlídek proti "asociálům" ve vlacích

Bratislava - Krajně pravicová strana Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) rozšíří svoje hlídky ve vlacích, což zdůvodňuje zvýšením bezpečnosti cestujících.

Slovenský extremista Marián Kotleba
doporučujeme

Hlídkování ve vlacích strana předsedy Banskobystrického kraje Mariana Kotleby provozuje i po změně příslušného zákona. Parlament s platností od letošního roku rozhodl, že dohled nad veřejným pořádkem a ochranu cestujících ve vlacích a na nádražích mohou vykonávat pouze policie nebo osoby, které určí dopravce či provozovatel železniční infrastruktury.

Odborníci již dříve upozornili, že zmiňovaná opatření nezabrání hlídkám LSNS jezdit ve vlacích. Slovenská ministryně spravedlnosti Lucia Žitňanská dříve řekla, že členové hlídek LSNS si pouze "hrají" na to, že hlídkují, a že ve skutečnosti nic nezmohou, protože ve vlacích se jen vozí.

"Neustále jsme dostávali žádosti od lidí, abychom hlídky rozšířili i ve směru z Popradu na Krompachy, kde trať vede přes několik problematických vesnic s vysokým zastoupením asociálních obyvatel, ale zastihnout policisty ve vlaku je téměř nemožné... Od července funguje pravidelná hlídka naší strany na trati Krompachy-Poprad-Liptovský Mikuláš," napsal dnes v prohlášení poslanec LSNS Milan Mazurek.

LSNS uvedla, že hlídky provozuje hned na několika železničních tratích tratích a že v přítomnosti hlídky se "asociálové chovají slušně, sedí tiše a pro své okolí nepředstavují nebezpečí".

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 22:02 Aktualizováno NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Napětí kolem brexitu přerostlo na summitu G7 ve slovní přestřelku

13.06.2021 19:03 Aktualizováno Napětí kvůli dohodě o vystoupení Británie z Evropské unie dnes přerostlo na summitu ekonomicky…

Merkelová si chválí nástup Bidena. Svět teď řeší problémy snadněji

13.06.2021 17:33 Aktualizováno Teď, kdy stojí v čele Spojených států prezident Joe Biden, může svět řešit své problémy s "novým…

Skupina G7 poskytne miliardu očkovacích dávek chudým zemím

13.06.2021 16:00 Ekonomicky silné země skupiny G7 poskytnou v následujícím roce miliardu vakcín proti covidu-19…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama