Rozpad Německa? Každý třetí Bavor si přeje nezávislost

Mnichov - Podle průzkumu agentury YouGov pro bulvární deník Bild si každý třetí obyvatel Bavorska přeje, aby se jeho spolková země odtrhla od Německa. Nejméně příznivců odtržení od Německa naopak žije na západě a severu země.

Mnichov, ilustrační foto
doporučujeme

Odtržení od Německa by podpořilo 32 procent obyvatel Bavorska. V žádné jiné ze šestnácti německých spolkových zemí není podpora nezávislosti tak vysoká. Bavorsko je rozlohou největší spolková země, která má v mnoha oblastech už nyní zvláštní postavení.

Aby jejich země opustila spolkovou republiku by si přálo také 22 procent obyvatel středoněmeckého Durynska a rovněž Sárska, malé spolkové země u hranic s Francií, která se součástí SRN stala až v roce 1957.

Na třetím místě skončily v anketě východoněmecké země Sasko a Meklenbursko-Přední Pomořansko, které by jako nezávislé státy chtělo vidět 21 procent jejich obyvatel. Naopak nezávislost podporuje jen osm procent obyvatel spolkových zemí Porýní-Falc, Dolní Sasko a Šlesvicko-Holštýnsko.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 00:01 NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Lídři EU vyzývali na summitu G7 Johnsona k dodržování pobrexitové dohody

12.06.2021 19:27 Aktualizováno Lídři Evropské unie dnes na okraj summitu ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7 v anglickém…

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 17:27 Aktualizováno Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama