České letadlo sjelo z dráhy při přistání v Burgasu, na palubě bylo 184 lidí

Burgas - V bulharském černomořském městě Burgasu sjel dnes po přistání z dráhy letoun české letecké společnosti Travel Service, který přiletěl z Brna. Letiště bylo uzavřené a všechny lety odkláněné do Varny. Nyní už je provoz v Burgasu obnoven.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Boeing 737-800 společnosti Travel Service
doporučujeme

Nikdo neutrpěl žádné zranění. Informoval o tom server 24chasa.bg s odvoláním na sdělení letiště. Airbus A230 se podle mluvčí společnosti Travel Service Vladimíry Dufkové Dufkové "po přistání při opouštění přistávací dráhy ocitl mimo zpevněnou plochu letištní plochy". Podle původní informace, kterou dostala od pracovníků letiště v Burgasu, měl letoun sjet ze zpevněné plochy jen předním kolem.

"Dle informací, které naší konzulce v místě poskytlo v této souvislosti letiště v Burgasu, nebyli v letadle žádní zranění. Na místě byl přítomen i lékař," potvrdila pro EuroZprávy.cz Irena Valentová z tiskového oddělení ministerstva zahraničí.

Pro lidi, kteří se měli airbusem vracet do Česka, Travel Service podle Dufkové nyní zajišťuje náhradní leteckou dopravu. Stroj společnosti Orange2fly nyní v Burgasu prochází technickou kontrolou.

Letiště v Burgasu bylo po této nehodě několik hodin uzavřené a všechny lety byly odkláněny do dalšího bulharského města na černomořském pobřeží, do Varny. Podle webových stránek letiště v Burgasu se od 12:15 místního času (11:15 SEĽČ) postupně obnovuje provoz.

Podle tiskového střediska letiště zatím není jasné, zda se jednalo o chybu pilota nebo zda sjetí letounu z dráhy způsobilo něco jiného. Podrobnosti zjišťují vyšetřovatelé bulharského ministerstva dopravy.

Bulharská média v souvislosti s touto nehodou připomínají, že přesně před pěti lety, 18. července 2012, byl na letišti v Burgasu spáchán teroristický útok na autobus s izraelskými turisty. Sebevražedný atentátník tehdy explozí výbušniny zabil pět Izraelců a bulharského řidiče autobusu. Proces se dvěma spolupachateli, kteří jsou však stále na útěku a budou souzeni v nepřítomnosti, byl již několikrát odložen, s jeho zahájením se nyní počítá 20. září.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrtící bouře v Tatrách: Blesk zabil několik turistů včetně dětí a Čecha

22.08.2019 18:02 Aktualizováno Nejméně tři lidé, včetně dítěte, přišli dnes v polských Tatrách o život při prudké bouřce provázené…

Merkelová a Rutte řešili změny klimatu, v Německu má do tří let jezdit…

22.08.2019 17:49 Německá kancléřka Angela Merkelová dnes ujistila, že Německo splní svůj cíl, že po německých…

Brexit odrazuje Evropany. Do Británie stěhuje stále méně lidí

22.08.2019 17:47 Počet občanů ze zemí Evropské unie, kteří se stěhují do Británie, setrvale klesá, přičemž největší…

Čtyři miliony pro Dagmar Havlovou? Bauer Media zvažuje opravný prostředek

22.08.2019 16:58 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama