Hitler měl před válkou jiné plány. Tisíce lidí pro něj stavěly obří projekt

Nacistický vůdce Adolf Hitler je je neodmyslitelně zapsán do historie jako osoba, která vyvolala druhou světovou válku. Málokoho proto zajímá, co dělal před tím, než největší novodobý konflikt v historii naší planety vypukl. Ještě několik let před válkou měl přitom Hitler podobně smělé sny, jako ten o dobytí světa. Chtěl postavit masivní pětikilometrový resort.

Resort Prora
doporučujeme

Dříve, něž se vůdce Třetí říše pustil do boje za ovládnutí světa, měl Hitler menší, avšak stejně smělé plány. Chtěl vybudovat obří plážový resort Prora.

Jeho stavba započala v roce 1936 a pokračovala až do roku 1939. Především měl komplex sloužit jako upevnění jeho pozice v roli diktátora, chtěl do něj totiž posílat na dovolenou své lidi.

Komplex, který se nachází na německém ostrově Rujana, je dlouhý necelých pět kilometrů. Původně měl ubytovat více než 20 tisíc lidí, většinou dělníků, kteří v té době bez přestávky pracovali v německých továrnách.

Během tří let na resortu Prora pracovalo více než devět tisíc dělníků, Hitlerovy plány ale překazila druhá světová válka a nacistický vůdce byl nucen tok financí přesunout jinam. Projekt byl proto pozastaven a do konce století se na něj už nesáhlo. Začal chátrat a lidé na něj zapomněli.

Opět se o něm začalo mluvit až v roce 2013, kdy komplex koupila německá společnost Metropole Marketing. Zmodernizovala jej a nyní v něm plánuje postavit luxusní letní sídlo a velký apartmánový komplex.

Původně Hitler zamýšlel stavbu několika obřích budov. Z osmi stojících se část změnila na ubytovací zařízení Prora Solitaire Home a Prora Solitaire Hotel Apartments and Spa. Obnovený resort chce návštěvníkům nabídnout kromě možnosti navštívit Baltské moře i moderně zařízené byty, obří zahrady a zejména kus historie.

Právě to se ale nemusí líbit všem. Podle serveru Business Insider je resort příliš velký a Němci s ním mohou mít problém. K této části historie se totiž hlásí neradi. Možné zájemce o ubytování ze zahraničí může zase odradit cena, za kterou se apartmány prodávají. Ta se totiž pohybuje v cenovém rozpětí 400 tisíc dolarů až 750 tisíc dolarů. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

Macron chce reset vztahů s Británií, ale i dodržení dohody o brexitu

12.06.2021 13:33 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes nabídl britskému ministerskému předsedovi Borisi…

V Německu za poslední den přibylo 1911 nakažených koronavirem a 129 úmrtí

12.06.2021 07:26 Německo zaznamenalo za uplynulý den dalších 1911 případů nákazy koronavirem a 129 úmrtí…

Cestování na Slovensko? Od 14. června bude stačit i test provedený v ČR…

11.06.2021 23:29 Pro osoby přijíždějící na Slovensko z České republiky do 14.6.2021 (6:00 hodin) je povinná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama