Ztratil botu a tak ho nevlastní otec ubil k smrti. Matku zmlátil, když chtěla zavolat záchranku

Londýn - Loni v listopadu muž brutálně zbil svého nevlastního pětiletého syna, který následkům zranění později podlehl. Tento týden byl usvědčen z vraždy, na trest si ještě týden počká.

Vražda, ilustrační foto

39letý Marvyn Iheanacho byl shledán vinným z vraždy svého nevlastního syna. Muž pětiletého chlapce ubil k smrti za to, že ztratil jednu ze svých bot. Muž se podle soudu rozčílil a několika údery srazil malého chlapce na zem. O krutém a zbabělém skutku informuje britský The Independent. 

Svědci popsali, jak při incidentu chlapec plakal a opakoval "promiň". Muž na něj křičel kvůli tomu, že ztratil botu. Celá událost proběhla loni v listopadu v jednom z londýnských parků. 

Iheanacho byl ve vztahu s matkou mladého Alexe, Lilou Brehaovou. Muž vzal jejího syna s sebou, když si chtěl jít koupit nové DVD. Poté, co přišli do parku se rozlehl areálem křik kvůli botě, popsala jedna ze svědkyň. Ta u soudu řekla, že muž "zuřil", naopak dítě bylo velmi tiché a jen opakovalo slovo "promiň". Poté uslyšela několik ran, což byly podle soudu rány, které odnesl malý Alex. 

Jiná svědkyně popsala, jak o chvíli později uviděla Iheanacha, jak mluví s někým po telefonu, zatímco mu na zádech visel chlapec, jehož ruce bezvládně visely. Svědci zaslechli slova o tom, že Alex něco "ztratil" a že teď "usnul a "je těžký". 

Telefonní záznamy prokázaly, že muž dvakrát volal své přítelkyni, aby ji řekl o ztracené botě. Matka chlapce chtěla se synkem mluvit, Iheanacho ale chlapce k telefonu nedal. Následně vzal chlapce a zamířil k taxíkům namísto toho, aby s ním odešel do pět minut vzdálené nemocnice. 

Muž tedy odjel taxíkem za svou přítelkyní domů. Tam ji řekl, že Alex upadl a spadl na kolena. Když si matka chlapce prohlédla, zjistila, že má pohmožděniny ve tváři a znaky po tom, že mu někdo dal facku. Chlapec sice dýchal, ale byl v bezvědomí.

Matka se rozhodla zavolat záchranku, to ji ale přítel znemožnil a napadl i jí. Udeřil ji do hrudi a skočil ji na záda, snažil se ji uškrtit. Přestal až ve chvíli, kdy bylo patrné, že Alex přestal dýchat a začal modrat. Až potom matku nechal zavolat záchranku. Iheanacho sice do nemocnice nejel, ale medikům sdělil, co se stalo.

Vyšetření CT ukázalo vážné zranění mozku a otoky na něm, které způsobily chlapcovu smrt o dva dny později. Otoky způsobila zranění hlavy, muž chlapcovi způsobil také zranění na žaludku, když ho kopal. 

"Alex byl tak malý, ale byl mojí silou a důvodem, proč žít. Nejtěžší věc, kterou jsem kdy v životě slyšela bylo to, že moje dítě zemřelo. Pamatuji si to, jako by to bylo včera. Ležet vedle něj v nemocnici a modlit se, aby bylo všechno v pořádku, aby otevřel oči... Neměla jsem ani šanci mu říct, že ho miluji," říká teď Lila. 

"Iheanacho je obviněn protože nebohého chlapce brutálně napadl po tom, co do něj vjel nekontrolovaný vztek kvůli tomu, že Alex ztratil jednu ze svých bot," řekl k případu vedoucí inspektor Tony Lynes. Iheanacho nejprve přišel s řadou verzí, které by ho očistily od spáchání tohoto činu.

"Není tedy překvapením, že porota celkem lehce prohlédla jeho příběh, a i když nic nenavrátí život malého Alexe, doufám, že Iheanachovo usvědčení přinese matce a otcovi dítěte alespoň trochu klidu," dodal. Iheanacho se svůj trest dozví příští týden.

První kolo voleb ve Francii zřejmě vyhráli konzervativci

20.06.2021 21:42 Ve 13 regionech pevninské Francie a dvou zámořských územích dnes lidé hlasovali v prvním kole…

V polské vesnici hořelo 40 domů, devět lidí je v nemocnici

20.06.2021 16:44 Polské úřady vyšetřují příčiny požáru, který v sobotu večer zasáhl na 40 budov ve vesnici Nowa…

Německá policie zadržela opilého Čecha, který řídil kradený vůz

20.06.2021 16:02 Policie v německém městě Ludwigshafen v noci na dnešek zadržela opilého muže z České republiky,…

Nový maďarský zákon znepokojuje nakladatele. Může vykázat ze škol…

20.06.2021 09:54 Kvůli novému zákonu by mohly ze školní výuky v Maďarsku zmizet hry anglického klasika Williama…

V Německu přibylo 842 nakažených koronavirem a 16 úmrtí

20.06.2021 07:46 Německo zaznamenalo za uplynulý den dalších 842 případů koronavirové nákazy a 16 úmrtí infikovaných…

Policie ve Francii zasahovala na technoparty, dvaadvacetiletý mladík…

19.06.2021 20:38 Aktualizováno Několik set policistů rozhánělo účastníky technoparty na západě Francie. Akce se totiž konala…

Šéf diplomacie EU Borrell pohrozil sankcemi libanonským politikům

19.06.2021 19:13 Šéf diplomacie Evropské unie Josep Borrell dnes kritizoval libanonské politiky za prodlevy při…

Maďarský premirér Orbán navrhl omezit pravomoci Evropského parlamentu

19.06.2021 15:37 Maďarský nacionálně konzervativní premiér Viktor Orbán navrhl omezit pravomoci Evropského…

Italský premiér vyzval lidi naočkované AstraZenekou, aby očkování dokončili

19.06.2021 07:57 Italský premiér Mario Draghi dnes vyzval osoby, které dostaly první dávku vakcíny od britsko…

EU by měla udržet dialog s Ruskem navzdory rozdílným názorům, řekla…

18.06.2021 21:30 Aktualizováno Evropská unie by měla udržet dialog s Ruskem navzdory hlubokým rozdílům v pohledu na mnoho…

Související:

Právě se děje