Dívka, kterou zadrželi v Mosulu, je podle německých úřadů 16letá Linda

Berlín - V severoiráckém městě Mosulu osvobozeném z rukou radikálů z organizace Islámský stát (IS) našly vládní jednotky čtyři ženy z Německa. Informoval o tom dnes server Spiegel Online.

Islámský stát (ISIS)
doporučujeme

Státní zastupitelství v Drážďanech po několika dnech spekulací potvrdilo, že ve městě iráčtí vojáci zadrželi 16letou Lindu W. ze saského městečka Pulsnitz, které leží asi 35 kilometrů severozápadně od severočeského Šluknova.

Tento týden irácká armáda informovala, že její vojáci po dobytí Mosulu v podzemním tunelovém systému objevili zhruba dvacet žen, které v uplynulých letech dorazily ze zahraničí do Iráku, aby se připojily k mužům bojujícím za IS. Německá média tehdy informovala, že by mezi nimi mohla být i 16letá Linda W. ze Saska.

Dnes drážďanská prokuratura potvrdila, že vojáci v Mosulu skutečně našli 16letou dívku, není prý ale jasné, zda patřila do skupiny dvou desítek žen zadržených v tunelovém systému pod Mosulem. V současnosti dívce pomáhá německé velvyslanectví v Bagdádu, uvedlo státní zastupitelství.

Podle serveru Spiegel Online jsou nyní ve vězení v irácké metropoli dokonce čtyři německé občanky, které se staly členkami radikální sunnitské organizace IS. Šestnáctiletá Linda je podle něj jednou z nich. Jedna ze zadržených Němek má údajně marocké kořeny, další alžírské a třetí pochází z Čečenska, má ale německý pas. V rámci možností se prý všem ženám daří dobře.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 16:54 Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

Macron chce reset vztahů s Británií, ale i dodržení dohody o brexitu

12.06.2021 13:33 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes nabídl britskému ministerskému předsedovi Borisi…

V Německu za poslední den přibylo 1911 nakažených koronavirem a 129 úmrtí

12.06.2021 07:26 Německo zaznamenalo za uplynulý den dalších 1911 případů nákazy koronavirem a 129 úmrtí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama