Německo chce kvůli kauze s turbínami na Krymu rozšířit sankce

Berlín - Německo prosazuje, aby se na seznamu protiruských sankcí ocitly další čtyři osoby. Důvodem je kauza turbín společnosti Siemens na Krymu.

Německá vlajka
doporučujeme

Evropská unie kvůli ruské anexi ukrajinského Krymu v roce 2014 zakázala kromě jiného na poloostrov dodávat technologie pro energetický sektor. Siemens ale tento měsíc na základě vlastního vyšetřování oznámil, že nejméně dvě ze čtyř turbín, které vyrobil pro jeden z projektů v Rusku, se proti jeho vůli ocitly právě na Krymu.

Koncern se proto rozhodl odejít z ruského společného podniku Interautomatika a pozastavit dodávky zařízení pro elektrárny ruským společnostem.

Berlín nyní podle Reuters žádá doplnění konkrétních zástupců ruského ministerstva energetiky a společnosti, která technologie na Krym dodala, na seznam těch, kterým EU kvůli anexi Krymu zmrazila majetek a zakázala cesty na své území.

Aktuálně je na této černé soupisce 150 lidí a 37 právnických osob. Omezení nyní platí do 15. září a bude s velkou pravděpodobností prodlouženo. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 00:01 NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Lídři EU vyzývali na summitu G7 Johnsona k dodržování pobrexitové dohody

12.06.2021 19:27 Aktualizováno Lídři Evropské unie dnes na okraj summitu ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7 v anglickém…

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 17:27 Aktualizováno Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama