Bývalý šéf italských separatistů byl podruhé odsouzen za zpronevěru

Řím – Někdejší šéf italské separatistické strany Liga severu (LN) Umberto Bossi byl dnes janovským soudem opět odsouzen za zpronevěru. Odsedět si má dva a půl roku.

Soud, ilustrační fotografie
doporučujeme

Bossi se podle verdiktu dopustil zpronevěry více než 56 milionů eur (přibližně 1,4 miliardy Kč) ze státní pokladny, informovala agentura ANSA. Jde přitom o druhý proces s politikem; na začátku července soud v Miláně poslal Bossiho za zpronevěru státních příspěvků za mříže na dva roky a tři měsíce.

Čtyři roky a deset měsíců si má odsedět také stranický pokladník Francesco Belsito, tomu na začátku července soud uložil dva a půl roku za mřížemi. Podle italského listu Corriere della Sera verdikty obou soudů se sečtou. Soudce dnes zároveň nařídil zabavit 48 milionů euro (asi 1,2 miliardy Kč) z rozpočtu LN.

Oba obžalovaní podle soudu v letech 2008 a 2010 falšovali dokumenty potřebné k získání státních náhrad za volební výdaje. Peníze pak použili k osobnímu užitku.

Milánský soud poslal v červenci na 18 měsíců za mříže i syna Bossiho, Renza. Muži podle verdiktu zpronevěřili státní příspěvky do stranické kasy ve svůj osobní prospěch.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 00:01 NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Lídři EU vyzývali na summitu G7 Johnsona k dodržování pobrexitové dohody

12.06.2021 19:27 Aktualizováno Lídři Evropské unie dnes na okraj summitu ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7 v anglickém…

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 17:27 Aktualizováno Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama