Redaktorka propagovala anti-imigrantskou skupinu, dříve volala po konečném řešení islamistického terorismu

Londýn/Katánie - Redaktorka britského serveru The Mail Online Katie Hopkinsová čelí kritice, že propaguje aktivity anti-imigrantské skupinky ve Středozemním moři. Mezi členy této skupiny patří i popírači holokaustu a pravicoví radikálové.

Itálie zachraňuje uprchlíky

Britská redaktorka Katie Hopkinsová vyvolala pobouření kvůli své cestě na Sicílii, kde se setkala s krajně pravicovou skupinkou, která s pomocí své lodě chce překazit záchranu uprchlíků ve Středozemním moři.

Skupinka "Braň Evropu" sestává z mladých anti-imigračních a anti-islámských aktivistů chce posílat uprchlíky zpátky do Afriky. Jejich hlavním nástrojem má být poškozování a blokování pátracích lodí, které využívají neziskové organizace včetně organizace "Save the Children". 

Redaktorka britského serveru The Mail Online, která byla nedávno propuštěna z rádiové stanice LBC za své volání po "konečném řešení" islamistického terorismu ve stínu útoků v Manchesteru, se na ostrov vydala a s některými členy skupinky se setkala ve městě Katánie. Mezi členy byl také Peter Sweden ze Švédska, který podle britského serveru Independent v minulosti popíral holokaust a byl obviněn z antisemitských komentářů.

Hopkinsová přidala příspěvek ze setkání na svůj twitterový účet. "Bylo mi potěšením poznat Tým-C-Star @DefendEuropeID. Mladí lidé, osm národů, financování crowdfundingem, svítí světlem na pašeráky lidí z neziskovek ve Středomoří," napsala. Redaktorka, která chtěla v roce 2015 "válečnými loděmi zastavit migranty", později příspěvek upravila a smazala i fotografii se Swedenem.

Minulý týden byl jeden z jejich příspěvků na serveru Mail Online stažen po dvou hodinách, co byl zveřejněn. Server pro britský Independent nechtěl komentovat, proč k tomu došlo. Většina charitativních organizací a lidí na sociálních sítích Hopkinsovou za její aktivity na Sicílii kritizuje.

Mluvčí anti-rasistické kampaně Hope not Hate (Naděj, ne nenávist), která stojí proti organizaci Braň Evropu prozradil, že členové kampaně jsou znepokojeni aktivitami redaktorky. "To, co udělala Katie Hopkinsová, když pózovala hned vedle italského fašistického grafitti, když se fotila s popírači holokaustu a pravicovými extremisty a kdy otevřeně sdílela obsah Braň Evropu, byl krokem ze světa žurnalistiky a dokonce i komentátorky k plné propagandě a PR pro extremistické akce," řekl pro Independent. 

Britská organizace zástupců židů požaduje omluvu od Hopkinsové za její příspěvky a zejména za fotografii se Swedenem. "Paní Hopkinsová by se měla omluvit a myslet dvakrát, než vyjádří podporu krajně pravicové kampani, jejíž základnou se zdají být anti-muslimští propagandisté a neonacisté," uvedla Marie Van der Zylová,která židovskou organizaci řídí.

Identitariáni, jak se lidé z Braň Evropu označují, chtějí uchovat evropskou identitu a předejít její islamizaci. Členové hnutí si za vybrané peníze pronajali loď "C-Star", s kterou plují ve Středomoří. Aktivisté se také snažili o zablokování některých cest kolem francouzského přístavního města Calais nebo zabrání některých mešit. 

"Nemyslíme si, že Braň Evropu je náhle akceptovatelnou tváří evropského názoru na migraci a uprchlickou krizi. Ve skutečnosti je zcela jasné, že jde o operaci extremistů s minulostí krajně pravicových aktivit, kterou navíc podporují ty nejextrémnější hlasy krajní pravice po celém světě, uvedla mluvčí Hope not Hate. 

Aktivity uskupení a blokaci lodí s uprchlíky hájí také bývalý "říšský čaroděj" Ku Klux Klanu David Duke. 

Před několika dny byla loď aktivistů C-Star spatřena poblíž egyptského Suezského průplavu. Ten ale nemohla překonat kvůli "nedostatku dokumentů a papírů". Loď by se měla momentálně nacházet někde v oblasti ostrova Kypr. 

Státy EU se shodly na ekonomických sankcích proti Bělorusku

21.06.2021 14:05 Aktualizováno Ministři zahraničí zemí Evropské unie dnes dosáhli politické shody na hospodářských sankcích proti…

Šíření mutace delta vnáší nejistotu do letních plánů v Evropě

21.06.2021 13:11 V Evropě se pomalu ale jistě usazuje koronavirová varianta delta a s ní také obavy ohledně vývoje…

Řecko zmírnilo podmínky vstupu na své území, uzná antigenní testy

21.06.2021 12:52 Řecko s platností od dnešního dne zmírnilo podmínky vstupu na své území. Lidem cestujícím z jiných…

V Rakousku poprvé od září nepřibyl žádný zemřelý po nákaze koronavirem

21.06.2021 12:47 V Rakousku poprvé od loňského září nepřibyl za den žádný zemřelý s covidem-19. Přírůstek nakažených…

V centru Bordeaux se zřítily dvě budovy, několik zraněných

21.06.2021 11:52 Při zřícení dvou budov v centru západofrancouzského Bordeaux byli dnes brzy ráno zraněni nejméně…

EU o rok prodloužila sankce uvalené na Rusko

21.06.2021 11:26 Evropská unie o rok prodloužila sankce uvalené na Rusko za anexi ukrajinského poloostrova Krym a…

V Německu přibylo poprvé od srpna méně než 500 nakažených

21.06.2021 09:51 Poprvé za deset měsíců přibylo v Německu méně než 500 nakažených koronavirem během jediného dne.…

První kolo voleb ve Francii zřejmě vyhráli konzervativci

20.06.2021 21:42 Ve 13 regionech pevninské Francie a dvou zámořských územích dnes lidé hlasovali v prvním kole…

V polské vesnici hořelo 40 domů, devět lidí je v nemocnici

20.06.2021 16:44 Polské úřady vyšetřují příčiny požáru, který v sobotu večer zasáhl na 40 budov ve vesnici Nowa…

Německá policie zadržela opilého Čecha, který řídil kradený vůz

20.06.2021 16:02 Policie v německém městě Ludwigshafen v noci na dnešek zadržela opilého muže z České republiky,…

Související:

Právě se děje