V Calais řádil gang migrantů. Řidič kamionu skončil s rozbitou hlavou v kaluži krve

Calais – Pouhých šest týdnů poté, co v Calais kvůli migrantům zemřel řidič polského kamionu, došlo na místě k dalšímu vážnému incidentu. Běženci jednomu z řidičů rozbili hlavu cihlou a ukradli mu jeho vozidlo.

Přidejte svůj názor 29 komentářů

Tábor "džungle" v Calais
doporučujeme

Asociace silniční nákladní dopravy (RHA) označila útok na nepojmenovaného řidiče, který leží v nemocnici s vážným zraněním hlavy, jako „nesmírně znepokojující". Organizace také uvedla, že „jde o tvrdé varování pro britské dopravce, že migranti se nezastaví před ničím, aby se dostali k britským břehům“.

„Od začátku této situace jsme zdůrazňovali, že migranti ohrožují životy řidičů těžkých nákladních vozidel," uvedl generální ředitel RHA Richard Burnett. „Tato poslední metoda únosu je nová a jasně ukazuje, že zoufalství migrantů, kteří se chtějí dostat se do Velké Británie, dosáhlo nových výšin.“

Řidič zastavil na dálnici A16 u severofrancouzského přístavu Calais v oblasti Marck, když si všiml migrantů, kteří se snažili vlézt do jeho kamionu. Když opustil vozidlo, aby zkontroloval škody, byl napaden davem, který mu pak ukradl jeho nákladní vůz a odjel do přístavu. Řidič zůstal ležet na zemi v kaluži krve.

Národní zpravodajská služba pro kriminalitu proti dopravním prostředkům (NavCIS) uvedla, že únosci, kteří byli zastaveni policií několik kilometrů od incidentu, patřili ke skupině 20 až 30 mužů. „Pokud bude úroveň násilí z posledních šesti až osmi týdnů přetrvávat, chtěl bych, aby se tam vrátila armáda," uvedl zástupce NavCIS Andrew Round. „Prostě to není fér k řidičům. Je třeba, aby vláda Spojeného království a francouzská vláda spolupracovaly nad rámec toho, co již dělají,“ dodal.

V červnu na jedné z hlavních příjezdových cest do Calais zemřel při nehodě polský řidič poté, co přistěhovalci naházeli na dálnici A16 kmeny stromů ve snaze zpomalit provoz a proniknout do vozidel směřujících do Británie. RHA nahlásila, že následně bylo v zadní části jednoho z nákladních automobilů nalezeno devět Eritrejců.

Loading...
Vstupte do diskuze (29)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VIDEO: Demoliční stroj z Česka v akci. V Prešově se bourá poničený panelák

16.12.2019 12:20 Deset dnů po explozi zemního plynu a následném požáru ve dvanáctipatrovém domě v Prešově na…

Klimatický balíček: Německá vláda a spolkové země se dohodly, cena CO2…

16.12.2019 10:58 Zástupci německé vlády se v noci na dnešek domluvili s představiteli spolkových zemí na zvýšení…

Greta si stěžovala na cestu narvaným vlakem. Záhy přišel stěr od Deutsche…

15.12.2019 21:47 Aktualizováno Reklamu německé železniční společnosti Deutsche Bahn (DB) rozhodně neudělala švédská aktivistka…

V Alpách zabíjely laviny. Itálie hlásí tři mrtvé, Rakousko jednoho

15.12.2019 21:22 Při pádu lavin v italských Alpách dnes na třech různých místech přišli o život tři lidé, další…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama