Zeď proti migrantům? Francouzi je ve svém městě nechtějí

Semeac - Obyvatelé francouzské vesničky se zřejmě zhlédli v Donaldu Trumpovi a staví zeď proti migrantů. Ne však na nějaké hranici, nýbrž kolem hotelu, který se má stát střediskem pro uprchlíky. Téměř dvoumetrová bariéra jim má zabránit ve vstupu do objektu.

Francouzi staví zeď
doporučujeme

Francouzští vesničané se rozhodli proti migrantům bojovat svérázným způsobem. V místním hotelu by mělo vzniknout centrum pro uprchlíky. Obyvatelé tvrdí, že se jich nikdo neptal a proti nápadu protestují. Rozhodli se kolem objektu vztyčit zeď o velikosti 6 stop (asi 1.8 metru), aby fyzicky zabránili komukoliv ve vstupu.

Nově postavená barikáda vznikla dnes ráno společnou silou vesničanů, kteří jsou prý migrační krizí zděšení. Celou skupinku vede muž jménem Laurent Teixeira. Ten pro média uvedl, že zeď neznamená nepřátelské úmysly vůči nově příchozím. Pouze vyjadřuje nechuť nad umístěním centra do středu města.

Podle Teixereiry se místní bojí, že by příval nově příchozích obyvatel zahltil školy. Navíc označil celý projekt za neprůhledný, protože se prý vesničanů neptal, zda s ním souhlasí. „Nikdo nám neřekl nic o tom, jak by se tito migranti měli zařadit do běžného života. Ve školách pro ně není místo,“ vysvětloval Teixereira.

Semeac se nachází v jižní části Francie a jeho populace je kolem 5000 obyvatel. Do hotelu by se vešlo maximálně 85 uprchlíků. Formule 1jak se hotel nazývá, původně vlastnila společnost AccorHotels. Je však jedním z 61 objektů, které vláda pro ubytování migrantů zakoupila. 

Klíče od hotelu měly být původně předány v průběhu zítřejšího rána, ale nyní není jasné, zda k tomu dojde. Do Evropy podle průzkumů agentury Frontex přišlo zatím v roce 2017 asi 110 000 migrantů a většina z nich skončila v Itálii. Ta momentálně prosí ostatní země, aby jí pomohly břemeno nést. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovensko nadále uvolňuje opatření. Čechům stačí negativní test, vyhnou se…

14.06.2021 22:03 Aktualizováno Po zlepšení epidemické situace na Slovensku již ve většině regionů země neplatí omezení pro…

Biden se na summitu NATO poprvé setkal s Erdoganem

14.06.2021 21:50 Americký prezident Joe Biden se dnes v Bruselu po summitu NATO poprvé setkal s tureckým prezidentem…

Lídři zemí NATO vytyčili strategii do roku 2030 a podpořili Česko ve sporu…

14.06.2021 20:44 Lídři třicítky států Severoatlantické aliance se dnes na vrcholné schůzce v Bruselu dohodli na…

Itálie a Portugalsko zahájily další fáze rozvolnění omezení

14.06.2021 19:50 Itálie a Portugalsko dnes zahájily další rozvolňování protikoronavirových omezení. Portugalsko…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama