Princ William odchází z civilního zaměstnání, už nebude pilotovat vrtulník záchranné služby

Londýn - Princ William se plně věnovat povinnostem, které mu ukládá jeho role – je druhým v linii nástupnictví na britský trůn. Dnešním dnem proto končí se svým civilním zaměstnáním pilota vrtulníku záchranné služby. Vnuk královny Alžběty II. už dříve působil jako pilot záchranné helikoptéry u britského Královského letectva (RAF).

Buckinghamský palác
doporučujeme

U charitativní organizace East Anglian Air Ambulance (EAAA) William pracoval dva roky, létal vrtulníkem na pomoc lidem postiženým infarktem a dalším pacientům. Své rozhodnutím zdůvodňuje tím, že chce více pomáhat své babičce, královně Alžbětě II.

Agentura AFP cituje z jeho otevřeného dopisu, v němž 35letý princ skládá hold svým kolegům. Uvádí, že během oněch dvou let byl svědkem mnoha „hrozivých tragédií". Píše také o tom, že na jedné z prvních služeb letěl k mladému muži, který spáchal sebevraždu. Tato zkušenost jej natolik zasáhla, že se rozhodl věnovat se spolu se svým bratrem princem Harrym a svou manželkou problematice duševního zdraví.

Princ popisuje, že jako pilot musel s vrtulníkem při zásazích dosedat do zahrad domů, na školní pozemky i na pláže.

Své rozhodnutí zveřejnil v době, kdy se královna Alžběta a její choť princ Philip části svých královských povinností vzdávají ve prospěch mladší generace. V prosinci Buckinghamský palác oznámil, že jednadevadesátiletá královna přenechá patronát nad 25 charitativními organizacemi dalším členům rodiny, tedy i princi Williamovi a jeho ženě Kate.

William dbá na to, aby žil jako každý jiný, napsala agentura AFP. Je první osobou s nárokem na britský trůn, která v civilním životě vykonávala zaměstnání. Svůj plat, jehož výši nikdy nezveřejnil, věnoval charitě.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Napětí kolem brexitu přerostlo na summitu G7 ve slovní přestřelku

13.06.2021 19:03 Aktualizováno Napětí kvůli dohodě o vystoupení Británie z Evropské unie dnes přerostlo na summitu ekonomicky…

Merkelová si chválí nástup Bidena. Svět teď řeší problémy snadněji

13.06.2021 17:33 Aktualizováno Teď, kdy stojí v čele Spojených států prezident Joe Biden, může svět řešit své problémy s "novým…

Skupina G7 poskytne miliardu očkovacích dávek chudým zemím

13.06.2021 16:00 Ekonomicky silné země skupiny G7 poskytnou v následujícím roce miliardu vakcín proti covidu-19…

Vakcína AstraZeneca by se neměla dávat ani lidem starším 60 let, řekl…

13.06.2021 11:40 Státy by měly přestat používat vakcíny firmy AstraZeneca i pro lidi starší 60 let. Řekl to zástupce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama