Vládní speciál transportoval z Egypta dítě se záhadným virem

Bratislava - Rodina s 13měsíčním dítětem zažila mimořádnou záchrannou akci v Egyptě. Rodinu napadl neznámý virus a slovenský vládní speciál ji v sobotu transportoval z Hurghady do Bratislavy.

Slovenský vládní speciál, foto: Ralf Roletschek
doporučujeme

Vše se stalo v egyptském letovisku Marsa Alam, kde se členové slovenské rodiny nakazili dosud neznámým virem. Nejhůře na tom je právě 13měsíční holčička, která má podle informací portálu TVnoviny.sk puchýře po celém těle.

"Mohu potvrdit, že byl zajištěný bezpečný transport pasažérů," potvrdila mluvčí slovenského ministerstva zdravotnictví Zuzana Eliášová. Do Egypta letěl tým lékařů s z nemocnice sv Michala v Bratislavě.

Dítě má vážné infekční onemocnění, které vzniklo během pobytu v letovisku Marsa Alam v Egyptě. Jeho stav se vážně zhoršil. Rodina zde byla na dovolené.

"Protože šlo o život, MVSR se rozhodlo do Egypta poslat letecký speciál. V průběhu čtyř hodin od nahlášení události odletěl do egyptské Hurghády (kde mezitím pacientku převezli) stroj Fokker 100 s lékařským vybavením a týmem lékařů z Nemocnice sv. Michala v Bratislavě.

Místní nemocnice bohužel neměla dostatečné vybavení pro pro tento typ zdravotního problému, proto musela být rodina co nejrychleji převezena na doporučení lékařů na Slovensko.

Všechny čtyři po příletu převezli sanitky do nemocnice na Kramároch.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lídři EU vyzývali na summitu G7 Johnsona k dodržování pobrexitové dohody

12.06.2021 19:27 Aktualizováno Lídři Evropské unie dnes na okraj summitu ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7 v anglickém…

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 17:27 Aktualizováno Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

V Německu za poslední den přibylo 1911 nakažených koronavirem a 129 úmrtí

12.06.2021 07:26 Německo zaznamenalo za uplynulý den dalších 1911 případů nákazy koronavirem a 129 úmrtí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama