Irácký migrant střílel na diskotéce v německé Kostnici. Dva lidé zemřeli, tři jsou ve vážném stavu

Kostnice (Německo) - Na diskotéce v Kostnici v německé spolkové zemi Bádensko-Württembersko se v noci střílelo. Podle médií zemřeli dva lidí, jedním z nich je střelec, kterého zneškodnila policie. Další tři lidé byli vážně zraněni.

Střelba na diskotéce v německé Kostnici (30.7.2017)
doporučujeme

"Diskotéka byla nacpaná k prasknutí. Odhaduji, že zde bylo několik stovek lidí," řekl agentuře DPA jeden ze svědků, podle něhož útočník na návštěvníky diskotéky pálil zcela bezhlavě z automatické zbraně.

Střelba vypukla asi v 04:30 SELČ Na místě okamžitě propukla panika a lidé se snažili uprchnout nebo se schovat. Policie vyslala na místo zásahové síly poté, co obdržela několik nouzových volání. Na místě zasahovala početná policejní jednotka včetně příslušníků speciálního oddílu.

„Po střelbě zůstali zranění. Návštěvníci se mohli zachránit tak, že utekli ven nebo se schovali," řekl deníku Die Welt policejní mluvčí. Útočník byl při přestřelce s policií těžce zraněn a v nemocnici zemřel. Podle médií šlo o 34letého muže. Jeho motiv není známý. Německý Stern s odvoláním na policii uvádí, že jde o Iráčana, který v Německu už nějakou dobu žil. Nešlo prý o žadatele o azyl, uvedla policie. 

Policie vyloučila jako motiv činu terorismus.

Zraněn byl také policista, který ale není v ohrožení života. Podle očitých svědků byl postřelen i člen ochranky stojící u vchodu do diskotéky, který se pokusil jednoho nebo více pachatelů zastavit.

Protože nebylo hned jasné, jestli je pachatel jeden, nebo jich je více, byly na místo povolány i speciální jednotky. Nad oblastí také kroužil policejní vrtulník.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řecko láká na letní dovolenou i neočkované Brity

25.02.2021 20:30 Řecko je připraveno přivítat letos v létě britské turisty bez ohledu na to, zda se již nechali…

ONLINE: Nakažlivější mutace koronaviru je v Česku. Vláda zváží omezení…

25.02.2021 18:48 Aktualizováno Ve středu přibylo v Česku 13 657 nakažených. Vláda bude dnes pokračovat v jednáních o zpřísnění…

Podvodníci chtěli prodat evropským vládám 900 milionů vakcín

25.02.2021 16:15 Několik členských států EU informovalo Brusel o pokusech podvodných firem prodat vládám celkem 900…

Sasko začalo očkovat proti koronaviru i učitele základních škol

25.02.2021 15:30 Sasko od dnešního dne rozšířilo očkování proti nemoci covid-19 na další skupinu, mimo jiné i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama