Zakázaná jídla? Některé pokrmy se na stole britské královské rodiny nesmí objevit

Nedávno jsme psali o tom, že si členové britské královské rodiny musí na zahraniční cesty balit také černé oblečení, aby byli připraveni na nečekané úmrtí některého z členů rodiny. Není to ale zdaleka jediné poněkud zvláštní pravidlo, které musí rodina dodržovat. Další se týká například jídla.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Královna Alžběta II. slaví 90. let

Další podivné pravidlo královské rodiny odhalil magazín Her. „Členové královské rodiny jsou vybíraví jedlíci a existují některé potraviny, které jsou na jejím stole přísně zakázány,“ píše magazín.

Jednou ze surovin, kterou na královském stole nikdy nenajdete, jsou měkkýši. Mořské plody byly z jídelníčku zcela vyškrtnuti kvůli riziku otravy jídlem.

Říká se, že královna Alžběta II. je ohledně tohoto pravidla velmi důsledná. Magazín ale poukazuje na to, že princ Charles je v tomto směnu tak trošku rebel a jídla z ryb mořských plodů si čas od času dopřeje.

Zákaz ale ale netýká jen mořských potvor. Princ William, jeho žena Kate a celá rodina také byli varováni, aby se drželi daleko od masa, které není dostatečně tepelně upravené – takže žádný tatarák ani jiné pokrmy ze syrového masa. Zároveň mají členové rodiny zákaz pít v cizích zemích vodu z kohoutku.

Zdá se vám to přehnané? Vězte, že všechna tato pravidla mají jediný účel. Mají zabránit tomu, aby se členům královské rodiny udělalo nevolno, kvůli kterému by nemohli plnit své královské povinnosti.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Manifestace „žlutých vest" slábne? Počet demonstrantův je nižší, střety a…

15.12.2018 13:59 Páté dějství. Napětí a zvýšená nervozita nadále provázejí pátý víkend manifestací „žlutých vest" v…

Brexitová dohoda je mrtvá? Vláda se rozdělila na tři tábory, píšou The…

15.12.2018 12:34 Většina členů britské vlády považuje brexitovou dohodu premiérky Theresy Mayové za mrtvou a…

Napomáhal stovkám vražd? Proces s bývalým dozorcem SS přerušen, selhávají…

15.12.2018 12:24 Proces proti pětadevadesátiletému bývalému dozorci SS z někdejšího koncentračního tábora Stutthof…

V Paříži opět protestují žluté vesty, tisíce policistů v pohotovosti

15.12.2018 12:13 Aktualizováno Na pařížské třídě Champs-Élysées se dnes dopoledne k protivládním protestům sešlo asi 1000 členů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama