Útok ve Finsku: Muž bodal do lidí, dva mrtví a šest zraněných

Turku - Ve finském městě Turku došlo k útoku. Zatím neznámý muž zde pobodal šest lidí a dva zabil. Policie pachatele zneškodnila. Muž během útoku křičel Allahu Akbar, což dokládají i první zveřejněné záběry.

Přidejte svůj názor 75 komentářů

Útok ve finském Turku: Muž bodal do lidí, několik z nich zabil
doporučujeme

Tamní média uvedla, že za útokem stojí jeden člověk. Podle nich byl postřelen policisty a následně zadržen. "Policie postřelila na noze osobu podezřelou ze spáchání trestného činu. Osoba byla zadržena. Doporučujeme, aby se lidé vyhýbali centru Turku," napsala policie na twitteru.

Podle posledních zpráv je šest zraněných a dva mrtví. Napadena byla údajně i žena s kočárkem. Britská zpravodajská stanice BBC informovala, že na záběrech z místa činu bylo vidět nejméně jedno tělo zakryté bílou pokrývkou.

Útočník křičí Allahu Akbar (0:07) | zdroj: YouTube

Zatím není jasné, jestli jde i o tělo oběti nebo útočníka. Policie nyní zjišťuje, jestli neměl útočník komplice. Vyzvala veřejnost, aby oblast vyklidila. Policie už oznámila, že v souvislosti s incidentem posílí ostrahu na letišti v metropoli Helsinkách a na finských železničních stanicích.

Šest zraněných je v péči lékařů v místní nemocnici, všichni jsou podle policie dospělí. Dva z nich už prodělali operaci.

Podle zpravodajského serveru BBC se incident odehrál na náměstí Puutori v centru Turku. "Vláda pečlivě sleduje vývoj událostí v Turku a probíhající policejní operaci. Kabinet se ještě dnes sejde," uvedl na twitteru finský premiér Juha Sipilä.

Turku, které má asi 180.000 obyvatel, leží zhruba 150 kilometrů západně od hlavního města. Některé zdroje uvádí, že útočníků mohlo být více. Hovoří se až o třech.

Loading...
Vstupte do diskuze (75)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VIDEO: Demoliční stroj z Česka v akci. V Prešově se bourá poničený panelák

16.12.2019 12:20 Deset dnů po explozi zemního plynu a následném požáru ve dvanáctipatrovém domě v Prešově na…

Klimatický balíček: Německá vláda a spolkové země se dohodly, cena CO2…

16.12.2019 10:58 Zástupci německé vlády se v noci na dnešek domluvili s představiteli spolkových zemí na zvýšení…

Greta si stěžovala na cestu narvaným vlakem. Záhy přišel stěr od Deutsche…

15.12.2019 21:47 Aktualizováno Reklamu německé železniční společnosti Deutsche Bahn (DB) rozhodně neudělala švédská aktivistka…

V Alpách zabíjely laviny. Itálie hlásí tři mrtvé, Rakousko jednoho

15.12.2019 21:22 Při pádu lavin v italských Alpách dnes na třech různých místech přišli o život tři lidé, další…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama