Útok ve Finsku: Muž bodal do lidí, dva mrtví a šest zraněných

Turku - Ve finském městě Turku došlo k útoku. Zatím neznámý muž zde pobodal šest lidí a dva zabil. Policie pachatele zneškodnila. Muž během útoku křičel Allahu Akbar, což dokládají i první zveřejněné záběry.

Útok ve finském Turku: Muž bodal do lidí, několik z nich zabil
doporučujeme

Tamní média uvedla, že za útokem stojí jeden člověk. Podle nich byl postřelen policisty a následně zadržen. "Policie postřelila na noze osobu podezřelou ze spáchání trestného činu. Osoba byla zadržena. Doporučujeme, aby se lidé vyhýbali centru Turku," napsala policie na twitteru.

Podle posledních zpráv je šest zraněných a dva mrtví. Napadena byla údajně i žena s kočárkem. Britská zpravodajská stanice BBC informovala, že na záběrech z místa činu bylo vidět nejméně jedno tělo zakryté bílou pokrývkou.

Útočník křičí Allahu Akbar (0:07) | zdroj: YouTube

Zatím není jasné, jestli jde i o tělo oběti nebo útočníka. Policie nyní zjišťuje, jestli neměl útočník komplice. Vyzvala veřejnost, aby oblast vyklidila. Policie už oznámila, že v souvislosti s incidentem posílí ostrahu na letišti v metropoli Helsinkách a na finských železničních stanicích.

Šest zraněných je v péči lékařů v místní nemocnici, všichni jsou podle policie dospělí. Dva z nich už prodělali operaci.

Podle zpravodajského serveru BBC se incident odehrál na náměstí Puutori v centru Turku. "Vláda pečlivě sleduje vývoj událostí v Turku a probíhající policejní operaci. Kabinet se ještě dnes sejde," uvedl na twitteru finský premiér Juha Sipilä.

Turku, které má asi 180.000 obyvatel, leží zhruba 150 kilometrů západně od hlavního města. Některé zdroje uvádí, že útočníků mohlo být více. Hovoří se až o třech.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie a Rusko si podle médií potají vyhostily diplomaty

06.03.2021 18:20 Paříž a Moskva si vzájemně vyhostily diplomaty, ale učinily tak v největší tajnosti, uvedl na svém…

Slovenské pacienty s koronavirem přijali v německém Dortmundu

06.03.2021 16:43 Aktualizováno Německo dnes přijalo dva slovenské pacienty s onemocněním covid-19. Informovala o tom mluvčí…

Při tragické nehodě autobusu v Polsku zemřelo nejméně pět lidí

06.03.2021 14:44 Aktualizováno Při havárii autobusu na jihovýchodě Polska zahynulo v noci na dnešek nejméně pět lidí a další čtyři…

Polsko chce pomoci Česku s koronavirovými pacienty, čeká na signál

06.03.2021 13:40 Polsko je připravené pomoci Čechům v boji proti pandemii koronaviru a čeká na signál české strany,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama