Hromadné rvačky migrantů, nože, slzný plyn. Berlínské hlavní náměstí se změnilo v nebezpečné místo

Berlín - Alexanderplatz je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v německém hlavním městě. Je to ale také místo, kde pravidelně dochází k násilným zločinům. Příkladem může být tento víkend, kdy na náměstí došlo hned ke dvěma masovým rvačkám, píše server The Local.

Přidejte svůj názor 31 komentářů

Německá policie, ilustrační fotografie

Německá policie zatkla o víkendu v centru Berlína na Alexanderplatz 16 mladých mužů v souvislosti s dvěma masovými bitkami, při kterých byly použity nože a slzný plyn, píše server.

K prvnímu střetu došlo v pátek pozdě večer, při šarvátce bylo zraněno šest mužů. Jeden osmnáctiletý mladík musel podstoupit operaci poté, co byl bodnut do zad. Nemocnice v sobotu uvedla, že je ve stabilním stavu. Podle policie byl zraněn také teprve třináctiletý chlapec, který se k incidentu omylem připletl. Na místě byl ošetřen.

Policisté informovali, že rvačky se zúčastnili lidé původem ze Sýrie a Afghánistánu, osm osob bylo zatčeno.

Ke druhé šarvátce došlo v sobotu večer, incidentu předcházela hádka mezi dvěma skupinami mužů. Přesný motiv konfliktu však podle policie zatím není znám. Dva muži byli při boji zraněni. V tomto případě se do incidentu zapojili lidé původem z Afghánistánu, Pákistánu a Sýrie. Policie zatkla osm mužů ve věku od 15 do 25 let. Policie nyní zkoumá, zda existuje možná souvislost mezi oběma boji.

Během jednoho týdne tak na Alexanderplatz došlo už ke třem násilným konfrontacím. Minulý úterý byl na tomto místě pobodán 21letý muž z Afghánistánu, když jeho a skupinu jeho přátel napadlo asi 20 mužů.

Berlínské náměstí má zaslouženou pověst jako ústřední bod drobné kriminality a násilí. Policie tu zaznamenala v roce 2016 celkem 7820 trestných činů, většinou šlo o krádeže. I proto byla na náměstí postavena nová policejní stanice, která bude otevřena 24 hodin denně. Otevřena by měla být v prosinci.

Vstupte do diskuze (31)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodcům hrozí chudoba? Takhle jsme na tom v porovnání s EU

17.01.2019 22:18 Aktualizováno Senioři v Čechách se mají lépe, než si myslí. Na stránkách Eurostatu byla zveřejněna data z…

Co si počít s brexitem? Británie hledá cestu z patové situace

17.01.2019 21:57 Premiérka Theresa Mayová a další představitelé britské vlády se dnes scházeli se zástupci různých…

Huawei na pranýři. Oxfordská univerzita se přidala k bojkotu

17.01.2019 21:02 Oxfordská univerzita pozastavila příjem finančních prostředků od čínské společnosti Huawei…

Neofašisté pošpiní Palachovu památku. Koncert v Itálii bude

17.01.2019 20:55 Aktualizováno Koncert italských neofašistických kapel na památku Jana Palacha se bude navzdory protestům z české…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama