Hromadné rvačky migrantů, nože, slzný plyn. Berlínské hlavní náměstí se změnilo v nebezpečné místo

Berlín - Alexanderplatz je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v německém hlavním městě. Je to ale také místo, kde pravidelně dochází k násilným zločinům. Příkladem může být tento víkend, kdy na náměstí došlo hned ke dvěma masovým rvačkám, píše server The Local.

Německá policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

Německá policie zatkla o víkendu v centru Berlína na Alexanderplatz 16 mladých mužů v souvislosti s dvěma masovými bitkami, při kterých byly použity nože a slzný plyn, píše server.

K prvnímu střetu došlo v pátek pozdě večer, při šarvátce bylo zraněno šest mužů. Jeden osmnáctiletý mladík musel podstoupit operaci poté, co byl bodnut do zad. Nemocnice v sobotu uvedla, že je ve stabilním stavu. Podle policie byl zraněn také teprve třináctiletý chlapec, který se k incidentu omylem připletl. Na místě byl ošetřen.

Policisté informovali, že rvačky se zúčastnili lidé původem ze Sýrie a Afghánistánu, osm osob bylo zatčeno.

Ke druhé šarvátce došlo v sobotu večer, incidentu předcházela hádka mezi dvěma skupinami mužů. Přesný motiv konfliktu však podle policie zatím není znám. Dva muži byli při boji zraněni. V tomto případě se do incidentu zapojili lidé původem z Afghánistánu, Pákistánu a Sýrie. Policie zatkla osm mužů ve věku od 15 do 25 let. Policie nyní zkoumá, zda existuje možná souvislost mezi oběma boji.

Během jednoho týdne tak na Alexanderplatz došlo už ke třem násilným konfrontacím. Minulý úterý byl na tomto místě pobodán 21letý muž z Afghánistánu, když jeho a skupinu jeho přátel napadlo asi 20 mužů.

Berlínské náměstí má zaslouženou pověst jako ústřední bod drobné kriminality a násilí. Policie tu zaznamenala v roce 2016 celkem 7820 trestných činů, většinou šlo o krádeže. I proto byla na náměstí postavena nová policejní stanice, která bude otevřena 24 hodin denně. Otevřena by měla být v prosinci.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie a Rusko si podle médií potají vyhostily diplomaty

06.03.2021 18:20 Paříž a Moskva si vzájemně vyhostily diplomaty, ale učinily tak v největší tajnosti, uvedl na svém…

Slovenské pacienty s koronavirem přijali v německém Dortmundu

06.03.2021 16:43 Aktualizováno Německo dnes přijalo dva slovenské pacienty s onemocněním covid-19. Informovala o tom mluvčí…

Při tragické nehodě autobusu v Polsku zemřelo nejméně pět lidí

06.03.2021 14:44 Aktualizováno Při havárii autobusu na jihovýchodě Polska zahynulo v noci na dnešek nejméně pět lidí a další čtyři…

Polsko chce pomoci Česku s koronavirovými pacienty, čeká na signál

06.03.2021 13:40 Polsko je připravené pomoci Čechům v boji proti pandemii koronaviru a čeká na signál české strany,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama