Tlak na londýnskou policii roste, nebude schopna zvládat teroristické hrozby

Londýn - Šéfka londýnské policie Cressida Dicková dnes prohlásila, že britské policejní složky čelí neudržitelnému tlaku v důsledku narůstajících teroristických hrozeb. Spojené království letos zažilo již pět velkých teroristických útokům, naposledy minulý týden při pumovém atentátu v londýnském metru, při němž bylo zraněno 30 lidí. Dřívější akce teroristů si v Británii vyžádaly celkem 36 mrtvých.

Přidejte svůj názor

Policie Velké Británie
doporučujeme

"Bude-li tento rozsah hrozeb dlouhodobě pokračovat, což řada lidí předpovídá, nebude to policie zvládat," varovala Dicková. Podle ní by málokdo dokázal s větším důrazem předcházet budoucím útokům, ale rostoucí hrozba staví policejní velitelství před složité rozhodování, kam síly napřít.

Podle šéfky britské Národní rady policejních velitelů (NPCC) Sary Thorntonové chybějí peníze na posílení terénních policejních hlídek, přestože vláda se zavázala uvolnit na boj s terorismem tři miliardy liber (88 miliard korun). Policejní sbor má o 20.000 lidí méně, než měl v roce 2010, kdy nynější vláda konzervativců přišla k moci.

"Po každém teroristickém útoku mobilizujeme týmy odborníků, ale většina nasazených lidí pochází z běžných policejních okrsků. To je pro policii neúměrná zátěž," uvedla šéfka NPCC.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Greta si stěžovala na cestu narvaným vlakem. Záhy přišel stěr od Deutsche…

15.12.2019 21:47 Aktualizováno Reklamu německé železniční společnosti Deutsche Bahn (DB) rozhodně neudělala švédská aktivistka…

V Alpách zabíjely laviny. Itálie hlásí tři mrtvé, Rakousko jednoho

15.12.2019 21:22 Při pádu lavin v italských Alpách dnes na třech různých místech přišli o život tři lidé, další…

Krach klimatické konference: Poslední šance na záchranu planety bude v…

15.12.2019 20:01 Aktualizováno Dvoutýdenní konference OSN o změnách klimatu v Madridu přinesla plytké závěry a z pohledu ochrany…

Francie vydá do Argentiny expolicistu, během špinavé války vraždil a mučil

15.12.2019 18:51 Francie vydá do vlasti někdejšího argentinského policistu Maria Sandovala, který v Argentině čelí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama