Polští a čeští věřící se dnes modlí za spásu světa

Varšava/Ostrava - Stovky věřících dnes zamířily ke kostelíku svaté Anny v příhraničních Chalupkách nedaleko Bohumína na Karvinsku. Podobně jako polští věřící, kteří se scházejí v kostelích podél hranice Polska, se chtějí modlit za spásu vlasti a světa.

Náboženství, ilustrační fotografie
doporučujeme

Věřící, které ČTK oslovila, shodně odmítli, že by akce měla jakoukoliv spojitost s bojem proti islamizaci Evropy, jak uvedla agentura AFP.

Kostel svaté Anny byl při dopolední mši zaplněn do posledního místa, mnozí lidé tak museli využít i skládací stoličky, které si s sebou řada věřících přinesla. Modlit se přišli lidé všech věkových generací, někteří s polskými vlajkami nebo s šátky s motivem akce, kterým je růženec okolo Polska.

Mnohé na místo přivážely autobusy a řada jich vážila do kostela na hranici i několik set kilometrů dlouhou cestu. Byl mezi nimi i manželský pár, který kvůli společné modlitbě ujel téměř 300 kilometrů až z města Tomaszów Mazowiecki nedalo Lodže. "Je to modlitba za mír v Polsku i na celém světě, absolutně to není proti islámu. Myslím si, že je to jenom taková propaganda, pokud tak někdo mluví, není pravda. Není pravda, že je to proti jakémukoliv náboženství," řekl ČTK jeden z manželů.

Podle něj má naopak akce mít pokojnou podobu a modlitby mají směřovat k míru v Polsku i ve světě. Stejně hovořila i paní Eva, která se domnívá, že podobné akce jsou potřeba, ale rovněž odmítla jakoukoliv spojitost s bojem proti islamizaci. "Neslyšela jsem nic o tom, že by to tak mělo být."

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Souboj o prezidentský post bude těsný. Duda i Trzaskowski mají vyrovnané…

06.07.2020 10:35 Opoziční kandidát na polského prezidenta Rafal Trzaskowski má podle nového průzkumu IBRiS pro…

V Rakousku byl zastřelen Rus z Čečenska, který kritizoval Kadyrova

06.07.2020 09:52 Rakouská policie v neděli zatkla dva Rusy původem z Čečenska poté, co v sobotu nalezla tělo jejich…

Německý exministr je zapleten do skandálu masné společnosti. Čelí kritice…

05.07.2020 21:33 Masná společnost Tönnies je od minulého týdne tvrdě kritizována kvůli nekontrolovatelnému šíření…

Chorvatské volby skončily, vítězem je zřejmě vládní HDZ

05.07.2020 19:41 lasování v dnešních parlamentních volbách v Chorvatsku skončilo. Podle průzkumu státní televize…

Související:

Právě se děje

Další zprávy